Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

endoskopi VE PATOLOJİ sonuçlarımı yorumlarmısınız?

Çok
5 yıl 7 ay önce #9876 Yazan: mehmet çetin
Sn. doktor,
Öncelikler çok teşekkür ediyorum cevabınız için. Ben 40 yıla yakındırmide hastasıyım. 1990 yılında ameliyat oldum. pilor daralasından dolayı. Yeni bir geçiş yapıldı midemden bağırsaklarıma. Son endeskopide asıl geçişin kapandığı, amleiyatla yapılan geçişten beslenmemi sürdürdüğüm anlaşıldı. Son endeskopi 1 ay önce yapıldı. Midemde ara ara ekşime yanmalar oluyor, ancak benim ana sorunum reflüydü. Reflü için doktorum cerrahi müdahale diyor. Şu anda bana verilen ilaçlar nexium ve gaviscon şurup. Ve tabi reflü diyeti. Son 20 gündür diyet yapıyorum rahatım. Ancak diyet konusunda fazlaca bilgi var, doktorumda net bir liste vermedi. Sitenizdeki diyete uymaya çalışıyorum.

Saygılarımla...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 7 ay önce #9886 Yazan: Koray Tuncer
Sayın mehmetcetin,
Ameliyatlı midelerde işler bazen zorlaşıyor.

İlaçlar ve diyet ile daha iyi olduğunuza sevindim.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
5 yıl 6 ay önce #9888 Yazan: Anıl KÖSEM
doktor bey merhaba benim endoskopi sonucumda özofajitis grade b,kardiya yetmezliği,pangastris ve kardiyada lineer erozyonlar var. midenin ilk 3 bölümü hiperemik ve ödemli, kardiya endoskopu sarmıyordu gibi şeyler yazıyor. biyopsi de alındı çıkınca paylaşıcam. bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim. ilaç olarak rennie,motilium ve pulcet verildi.

Çok
5 yıl 6 ay önce #9895 Yazan: Koray Tuncer

subayt Yazan:: bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim. ilaç olarak rennie,motilium ve pulcet verildi.

Bulgularınız reflü ile uyumlu gibi görünüyor. Sitemizdeki ve forum alanımızdaki bilgilerden yararlanabilirsiniz. Doktorunuzun önerilerini uygulayın.
İlaçlarınız içinde en önemli ilacınız Pulcet. 3-6 ay düzenli kullanmanız gerekir.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Geliştiren: Kunena Forum