İshal-Geğirti-Karın ağrısı

Çok
14 yıl 8 ay önce - 14 yıl 8 ay önce #7941 Yazan: Kürşat Ufuk COŞKUN
Ben yaklaşık 8-9 ay önce bi konu açmıştım.Yumuşak gaita,sindirilmemiş parçalar,Yukarı karın ağrısı,halsizlik bitkinlik falan derken artık dayanamadım ve 2 gün önce özel doktora gittim.Beni dinledi işte tam neresi ağrıyor sırta vuruyor mu kazınma gibi mi iştahın nasıl gibi sorular sordu.Sırta vurmuyor dedim,iştah problemim yok kilo kaybım yok.Hastalık başlangıcında 63 kilo idim şuanda 67 kiloya çıktım dedim.Dilimdede pas var dedim doktora ben pankreastan şüpheleniyorum dedim güldü :? :D .Pankreatit rahatsız olsan 2 1.5 senede seni yerden yere vururdu dedi :D .Dilime baktı pankreas hastalarının dilleri oluk gibi olur ve parçalanmalar olur dedi.Peki dedim.Sonra ultrasona girdim her organıma baktı karaciğer normal pankreas normal böbrekler normal .Alkol sigara hiç ağzıma sürmedim.Yarın gel kan tahlili yapalım dedi gittim.4 tüp kan ve idrar verdim.Bütün değerlerim normal kansızlık yok. B12:135,2 çıktı.Glukoz:101,Alp:87,Alt:17,Ast:19
tbil:1.1 dbil:0.1 idrarda bilirubin glukoz protein nitrojen negatif çıktı.Crp,Aso,Rf normal aralıkta çıktı.Bak dedi o kadar pankreastan şüphelendin pankreası rahatsız olan bi hastada Ast,Alt,Alp değerleride yüksek çıkar hafif yükseliir sende çok normal değerde dedi.Zaten dedğim gibi ultrasondada sorun görmedi.Epey konuştu beni rahatlatmak için pankreas rahatsızlıkları dedi çok şiddetli ağrıya sebep olur ve malabsorbsiyon yapar dedi bu da kesin olarak kilo kaybına yol açar dedi sende kilo kaybı yok dedi.Şuanda bana B12 vitamini,Gaviscon ve proton pompası verdi.Bunları kullan geçme olmazsa tekrar gelirsin yanıma dedi.Şidmi B12 vitamini eksikliğinin nedenleri ne olabilir?Çarpıntımın da olduğunu söyledi.Ama sebebini bulamadı.Kansızlık yok dedi.Olmazsa bir sinir doktoruna gideceğim.Cevaplarınız için çok teşekkürler.İyi günler dilerim.
Son düzenleme: 14 yıl 8 ay önce Düzenleyen:Kürşat Ufuk COŞKUN

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
14 yıl 8 ay önce #7942 Yazan: Kürşat Ufuk COŞKUN
Kürşat Ufuk COŞKUN tarafından Cvp:İshal-Geğirti-Karın ağrısı konusunda yanıtlandı
Birde sedimentasyon 2 mm yazıyordu.Cevaplarınız için çok teşekkürler iyi günler.

Çok
14 yıl 8 ay önce - 14 yıl 8 ay önce #7948 Yazan: Kürşat Ufuk COŞKUN
Kürşat Ufuk COŞKUN tarafından Cvp:İshal-Geğirti-Karın ağrısı konusunda yanıtlandı
Birde bende acıkınca aşırı bir guruldama sesi geliyor ve nefes alıp verdikçe guruldama sesleri çıkıyor.Ben insan içine çıkmaktan utanıyorum resmen bu durumda.Herkes bana bakıyor guruldayınca.Hafif bir yutkunma güçlüğü var ağprı olmuyor henüz. ve sanki orda bişey duruyor sürekli.Yaklaşık 2 ayda 1,5 kilo vermişim :) .Bugün tartıldımda yani söyleyeyim dedim.Sürekli geğirme hissi var, bir yorgunluk var sürekli.Şimdi ben doktordan en azından bir mide filmi istedim onu bile yapmadı.Benim rahatsızlığıma 1 sene 7 ay oldu ve doktor dediki 1 sene 7 ayda çok kötü birşey olsaydı tedavisiz hayatta kalamazdın dedi.Benim rahatsızlığım ilk çıktığında ben gidip hemen gaitada gizli kan testi falan yaptırmıştım.Negatif çıkmıştı.Yemek borusunda veya midede kötü bir şey olmuş olabilir mi?Kusma olayı yok.Bana doktor kusma kan kusma veya dışkıda siyahlık sezinliyormusun dediğinde hayır dedim.Hastalık başladı başlayalı hiç kusmadım bulantıda çok olmuyor.Hemoglobin değerime baktı sonradan ve 17,7 g/dl çıktı hemoglobin değeri.Sedimentasyon değeride dediğim gibi 2 mm çıktı.Sen dedi mide kanserinden falan şüpheleniyorsun ama hiç bir belirtisi yok ailende yok neden bu kadar tedirginsin dedi,bende midem hep rahatsız ve bende onu düşünüyorum dedim.gerçekten aklım hep orada nerdeyse.Şimdi benim daha başka ne tür tetkikler yaptırmam lazım,mide kanseri veya yemek borusu kanseri için yaşım çok genç ve de içki sigara ağzıma sürmem.Kan değerlerimde birtek B12 eksikliği görüldü.Şimdi ben hangi uzmana danışsam veya ne tür bir rahatsızlığım olabilir.Tedirginm açıkçası.Lütfen cevap veriniz. iyi günler.
Son düzenleme: 14 yıl 8 ay önce Düzenleyen:Kürşat Ufuk COŞKUN

Çok
14 yıl 8 ay önce #7950 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Cvp:İshal-Geğirti-Karın ağrısı konusunda yanıtlandı
Sayın ufuk179,

Tetkiklerinizde dikkati çeken belirgin bir sorun yok.

B12 eksikliği bazen mideyi ilgilendiren hastalıklarda görülebiliyor.

Mide ile ilgili endişeleriniz de olduğuna göre, hem endişelerinizi gidermek, hem de B12 vitamini eksikliğini değerlendirmek için bir gastroskopi yapılması mantıklı görünüyor.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
14 yıl 8 ay önce #7953 Yazan: Kürşat Ufuk COŞKUN
Doktoruma b12 eksiklik nedenlerini sorunca bana atrofik gastrit neden olabilir dedi emilim bozukluğu olabilir dedi veya mide kanserlilerin midesi alınınca bu durum ortaya çıkar dedi.Ama bak mide kanserlilerde bu durum ortaya çıkmaz dedi kanserden dolayı mide alınırsa bu durum görülür dedi.1 sene 7 ay oldu tam bu rahatsızlığıma.Ultrason ile bütün iç organlara bakıldı ama mideye falan bakılmadı fakat dalağa bakarken görürdüm bir sorun olsa dedi.Bilmiyorum çok mu evhamlı davranıyorum acaba diye düşünüyorum.Koray bey cevabınız için çok teşekkürler.İyi günler dilerim.

Çok
14 yıl 8 ay önce #7955 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Cvp:İshal-Geğirti-Karın ağrısı konusunda yanıtlandı
Sayın ufuk179,

Yukardaki yanıtımı tekrarlıyorum.

Hem mide ile ilgili endişelerinizi gidermek, hem de B12 vitamini eksikliğini değerlendirmek için bir gastroskopi yapılması mantıklı görünüyor.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Geliştiren: Kunena forum