GAZ SORUNU

Çok
14 yıl 7 ay önce #8123 Yazan: hasan karahan
GAZ SORUNU, hasan karahan tarafından oluşturuldu
3,5 ay önce endoskopi yaptırdım. midemde HP+ çıktı dr. un tavsiyesi ile helipak kullanmaya basladım fakat ishal yaptığı için düzenli kullanamadaım ve 14 gün tamamlanmadan kestim bu gecen süre zarfında herhangi bir yakınmam olmadı. ama yaklaşık 20 gündür yemek yedikten yarım saat sonra başlayıp mide tamamen boşalıncaya kadar geğirti oluyor ve sürekli. sesli geğirtiden ziyade midemden hava çıkışı gibi birşey. ayrıca hafif mide ağrısı var. yemem içmem normal herhangi bir iştahssılık bulantı kusma yok midemde ciddi bir sorun olabilirmi kanser vb.
son 2 haftada 4 kilo verdim bu yüzdenmi endişedenmi bilmiyorum

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
14 yıl 6 ay önce #8178 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Cvp:GAZ SORUNU konusunda yanıtlandı
insider44 yazan:

3,5 ay önce endoskopi yaptırdım. 20 gündür yemek yedikten yarım saat sonra başlayıp mide tamamen boşalıncaya kadar geğirti oluyor. bulantı kusma yok midemde ciddi bir sorun olabilirmi kanser vb.

Eğer endoskopiniz ehil bir elde yapıldıysa ve 3,5 ay önce bir kanser görülmediyse, şimdi olması pek olası değil. Kaldı ki geğirme kanser için tipik bir bulgu değildir. Hızlı yemekle, hava yutmakla, stres vb gibi sebeplerle olabilir.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
14 yıl 2 ay önce #8465 Yazan: dawn
dawn tarafından Cvp:GAZ SORUNU konusunda yanıtlandı
helipak kullandığınızı söylediniz ,ilaçlar bittikten sonra hp sorununun devam edip etmediğini öğrenmek icin tekrar test yaptırdınız mı ? helicobakterinin hala midenizde yaşamaya devam etmesi muhtemel midir ?

Geliştiren: Kunena forum