Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

ibs ve tanı

Çok
8 yıl 5 gün önce #8915 Yazan: talha
ibs ve tanı, talha tarafından oluşturuldu
ibs çok geniş taraflı sorgulanması gereken bir rahatsızlıktır ama tek bir sebebi bulunmaktadır sebep olan faktörler birden fazla olsa da bireyin çektiği rahatsızlık mutlaka bir nedenden kaynaklanır bunun bizim için önemi şu; doktora gittiğimizde her rahatsızlık için ayrı bir ilaç yazılmaktadır bu çok yanlış (reflüye,ishale,spazma,strese)hangi birini yutacaz önemli olan işin kaynağına inmek benimde başıma gelmişti daha da kötü oldum sonra araştırmaya başladım işin kaynağını. alerjim vardı reflüm vardı panik atak vardı cilt kuruluğu uyku sorunu bu kadar hastalık bi andamı çıktı yo tek bir sebebi olmalıydı ve sonunda buldum beyinle bağırsak arasında iletişim sorunu var bunu sağlayan serotoin hormonu bağırsaklarım düzenli çalışmadığı için bazı gıdaları çözemiyor örneğin süt ve buğdayı bu maddeleri bağırsaktan atmak için bazı yöntemleri var birincisi; beyin bağırsaklara antikor salgılayarak çözülmeyen maddeyi parçalamak istiyor antikor sonuçta bir zehir ve kana karışıyor kirli kanla karşılaşan beynin tepkisi saten bilimsel olarak panik ataktır ikinci gelişmiş yöntemde ishal, diyeceksiniz ki kabızlık da var, o zaman da vücut herpsinide boş vermiş hareketi komple kesmiş demektir (hep bu işlemi uğraşacak)daha sonra vücutta oluşan etkilere bir bakın, bu sorun bir emilim proplemini anlatıyor aslında doğurduğu sonuçlarsa sadece bir örnek B12 vitaminieksikliği mesela, hayati değer taşımakta ve ibs lerin çoğunda eksiktir, yorgunlık halsizlik depresyon hafıza sorunları gibi etkileri var bu vitamin gibi bir çok vitamin eksiğimiz mevcuttur, evet kaynak tek, sorun çok, psikolojik haplar Serotonin gerialımı üzerinde etkili olduğu için fayda göstermektedir bu da pskolojik haplardan fayda gördüm benimki stresten miş mantığını yok eder fiziksel bir sorundur ibs ispatı BUGÜN ALMANYA VE AMERCİKA DA İBS HASTALARI İÇİN HİÇ BİR İLAÇ KULLANILMIYOR HATTA YASAK SADECE ETKEN MADDESİ NANE YAĞI İÇEREN TAMAMEN DOĞAL BİR İLAÇ VERİLİYOR HASTALIĞIN OLUŞTURDUĞU HASARI ONARMAK İÇİN DE TERAPİLER VAR TEKNİK OLARAK ESNEME HAREKETLERİ VE YÜZMEK (yüzmek ve koşu serotoin miktarını artırmaktadır)bu ilaç tr de yok gelmezde ... gibi firmalar uyduruk ilaçlarını kime satacak

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
8 yıl 5 gün önce - 8 yıl 5 gün önce #8916 Yazan: sitare
sitare tarafından ibs ve tanı konusunda yanıtlandı
Çok doğru bilgiler.İbs,gaz ve şişkinlik başlığını oku,orada verdiğim bloğa gir ve hangi yiyeceklere alerjimiz olduğuna bak.Seninkilerle birleştirdiğinde çözüme ulaşırsın.İBS,GAZ VE ŞİŞKİNLİK başlığındaki son sayfaya bak.
Son Düzenleme: 8 yıl 5 gün önce Düzenleyen:sitare

Çok
8 yıl 5 gün önce #8917 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından ibs ve tanı konusunda yanıtlandı
talha yazan:

SADECE ETKEN MADDESİ NANE YAĞI İÇEREN TAMAMEN DOĞAL BİR İLAÇ VERİLİYORbu ilaç tr de yok gelmezde ...

Eğer Türkiye'de olmadığını söylediğiniz ilaç nane yağı ise, Adeka firması tarafından Colpermin kaps olarak piyasada olması gerekir. Şu anki durumu bilmiyorum ama, bir dönem piyasada olduğunu çok net biliyorum.

Serotonin barsak ilişkisi konusu da bilinen bir konudur. Bu ilişkiyi burada hatırlattığınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
8 yıl 3 gün önce #8923 Yazan: talha
talha tarafından ibs ve tanı konusunda yanıtlandı
ilacın buldum galiba çok teşekkür ederim bu ilaç olmasada en azından içerik aynı

Çok
7 yıl 3 ay önce #9277 Yazan: beyaz_m_
beyaz_m_ tarafından ibs ve tanı konusunda yanıtlandı
arkadaşlar siz bu ilaçları söylemişsiniz.ama ben eczanede bulamdım.Daha doğrusu artık getirtmiyolarmış.Ama isteyene şunları tavsiye ederim.

:aktardan alın mış nane yağını bir bardak su ya 1-2damla damlatarak günde 1 bardak içebilir siniz.işinizi görür.

uyarı: daha fazlasına kaçmayın dokunuyo ağır geliyo

adaçayı kullanın uyarıcı etkisivardır.bağırsakları rahatlatır.
kasılmaların gittiğini hissedersiniz.ve çalışmaya başladığını hissedersiniz.
şiddetle tavsiye ederim.Bunları kullandığımdan beri ilçları bıraktım.antideprasan ve bütün meteospa...,spazmomen..,cipralex..,,

vs......

Geliştiren: Kunena Forum