GASTRİT VE REFLÜ

Çok
13 yıl 1 hafta önce #9282 Yazan: yunus emre gedik
GASTRİT VE REFLÜ, yunus emre gedik tarafından oluşturuldu
İyi akşamlar 21 yaşında üniversite öğrencisiyim.ben sürekli kusma ve göğüs ağrısı nedenıyle endoskopi yaptırmıştım eylül de gastroskopi raporum
Özafagus mukozası Normal, Z çizgisi 43 cm de geçildi ve normal.
KÖS -Hiatal kıskaç açık tam kapanmamakta,kardia mukozası hiperemik idi.
Mide fundus-Korpus mukozası hiperemik ve plikaları normaldi.
Antrum ve prepilorik mukoza hafif eitemli ödemli görünümlü olup,pilor ödemli rhat geçildi.

Retroflesion ile gözlendiğinde hiatusun kapanmadığı-geniş açık kaldığı izlendi.
Mide de lümeninde 150 cc safra -asit sekresyon izlendi.
Bulbus forme olup mukozası yaygın er,temli olup kronik ülser mevcut.
Duedonum 2-3 kıtada mukoza ve plikaları normal idi.
SONUÇ:
Bulbus da ülser,hiatal yetmezilk ve alkalen reflü gastrit ,Biyopsi antrumdan alındı.

PATOLOJİ
0.2 cm çapında bir doku parçası 1/y

MİDE (ANTRUM)
H.PYLORİ: GÖRÜLDÜ
AKTİVASYON:HAFİF
GUDDE ATROFİSİ:HAFİF
KRONİK İLTİHAP :HAFİF
LENFOİK BİRİKİM : GÖRÜLMEDİ
METASPLAZİ:GÖRÜLMEDİ
DİSPLAZİ:GÖRÜLMEDİ

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
13 yıl 1 hafta önce #9283 Yazan: yunus emre gedik
yunus emre gedik tarafından Cvp: GASTRİT VE REFLÜ konusunda yanıtlandı
Mide antrum hafif aktivasyonlu,hafif gudde atrofisi gösteren,hy.plori tipi kroinik gastrit bu raporun sonucuna göre metpamid,trio tablet kullandım sonra 1 ay panref kullandım 1 ay ara verdik hy plori testi negatif cıktı.sonra 1 ay nexıum kullandım 2 ay lansor kullandım suan da rabelis kullanıyorum ve mıdem de yanma ve farenjit oluyor bunlar ilaç kullanmama ragmen normal mi? ve şuan ne yapmam gerekiyor doktorum değişmiş şuan ki ilaçlarımı da aile hekimi yazıyor bir de bu ppi atrofik gastrirte kullanımı hakkında bilgi verir misiniz?Bundan sonra izlemem gereken yol nedir hangi doktora gitmeliyim gastreontoloji ye mi genel cerrahi yemi?

Çok
12 yıl 8 ay önce #9357 Yazan: SAFİYE
SAFİYE tarafından Cvp: GASTRİT VE REFLÜ konusunda yanıtlandı
merhaba arkadaşlar benim alkalen reflü gastrit ve atrofik gastritim var şimdi bu ikisi için bana önerebileceğiniz bir tedavi var mı? varsa lütfen söyleyin teşekkürler.

Çok
12 yıl 8 ay önce #9358 Yazan: yunus emre gedik
yunus emre gedik tarafından Cvp: GASTRİT VE REFLÜ konusunda yanıtlandı
Oncelikle ben de aynı dertten muzdariptim şimdi allaha şükür iyiyim ppi kullandım yaklaşık 7-8 ay gaviscon kullandımm yanma oldugu zamanlarda bi zaman sonra iyileşti birden şikayetlerim geçti suanda yememe içmeme dikkat ediyorum sigara içmiyorum 10 aydır suan hersey yolunda cok sukur...Bir de ben sabah aksam 1 kaşık pekmez yiyorum yararı var yada yok bilmiyorum :-)) doktorlar benm sorumu cevaplamamıştı senın sorunu da cevaplamazlar ben ıcıne rhatlatmak ıcın cevap yazıyorum ilaçları düzenli kullan ama doktorun dedıgı cunku gectıgını dusunuyosun bıdaha baslıyor ben duzenlıı kullandımm bu kadar :-D bir de relax oll en buyuk ılac bu hastalıgı unutunca hastalıkta senı unutuyorr...selametle

Çok
12 yıl 8 ay önce #9359 Yazan: SAFİYE
SAFİYE tarafından Cvp: GASTRİT VE REFLÜ konusunda yanıtlandı
teşekkür ederim morgudream ben relax olmaya çalışıyom :lol:

Çok
12 yıl 5 ay önce #9470 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Cvp: GASTRİT VE REFLÜ konusunda yanıtlandı

morguedream Yazan:: hangi doktora gitmeliyim gastreontoloji ye mi genel cerrahi yemi?

Gastroenteroloji.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Geliştiren: Kunena forum