Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

Reflü sonrası dil beyazlaması

Çok
6 yıl 10 ay önce #9374 Yazan: kenan
Reflü sonrası dil beyazlaması, kenan tarafından oluşturuldu
Merhaba,

Forumdaki genel konulara göre sorunum çok ciddi değil fakat çözüm bulamadığım için buraya yazma gereği duydum.

Yaklaşık 6ay önce dengesiz beslenme ve aşırı kahve tüketimimden dolayı sabahları bogazımda yanma ve eksi tat olduğundan doktora gitmiştim ve bana reflü tanısı konuldu. Sadece başlangıç aşamasında olduğundan kısa bir ilaç kullanımından sonra herhangi bir sorun yaşamadım. Bu sırada tekrar doktora gidip muayene olmuştum ve ilaçları kullanımına devam etmemi tavsiye etti.

Fakat son 2 aydır sabahları uyandığımda dilimde beyazımsı bir tabaka oluştu ve çok aşırı değil ama biraz ekşi tat bırakıyor. 2 defa doktora gitmeme rağmen zamanla geçer denildi. 2 ay oldu ve geçmedi. Internet üzerinden öğrendiğime göre sanırım ilaçları çok uzun süre kullandığım için maya mantarı v.b gibi bir hastalık başlangıcı varmış bende. Internette sadece tatlıdan ve hamurdan uzak durmam gerektiği yazıyor fakat bunun bir ilaci veya tedavi yöntemi yokmudur ?

Reflü için kullandığım ilaçlar;
Gaviscon
nexium (bundan önce adını hatırlamadığım kapsül hapları)
motilium

Şuanda reflü ile ilgili hiçbir şikayetim yok fakat bu dil beyazlaması beni aşırı derecede tedirgin etmeye başladı. Siteden okuduğum kadarıyla benim reflü şikayetim sadece sabah boğaz yanması ve ekşi tat gelmesi ve bunu çözdüm. Ama durup dururken yeni bir hastalık kaptım.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 8 ay önce #9467 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Reflü sonrası dil beyazlaması konusunda yanıtlandı
Şimdi anladığım kadarıyla dildeki beyazlığın mantara bağlı olduğu kanısındasınız. yazınızdan anladığım kadarıyla bu beyazlığı bir doktor görüp değerlendirdi. Mantara bağlı beyazlık oldukça tipiktir. Eğer bir doktor görüp böyle bir şey düşünmemişse büyük olasılıkla mantar değildir.

Mantara yönelik ilaçlarımız tabii ki var.

Reflü tedavisinde düzenleme yapmak gerekebilir. Adı geçen ilaçları ne zamandır almaktasınız?

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Geliştiren: Kunena Forum