Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

dışkı öncesi sıvı ve dışkı donrası kan

Çok
6 yıl 1 gün önce #9788 Yazan: Koray Tuncer

mkö Yazan:: hocam ülseratif kolit teşhisi kondu. anlayamadığım şey her doktor ayrı bişey söylüyor. daha önceki muayenede bu yoktuda yenimi çıktı yoksa teşhisi çok zor birşeymiydi. hangi doktora inanıcağımıda şaşırdım ibs mi helikobaktermi ülseratif kolitmi ne benim rahatsızlığım.

Ülseratif kolit tanısı her zaman kolayca konamıyor. Daha önce benimn yaşadığım bir hasta örneği yazmıştım.
Dışkıda kanama ile Hp arasında bir ilişki olamaz. Yine İBS'de kanama görülmez. Ama Sizin durumunuzda İBS + Hemoroid olasılığı düşünülmüştü.
Endoskopi bulguları ve alınan biyopsiler Ülseratif kolit ile uyumluysa tanının bu olduğunu kabul etmek lazım.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 1 gün önce #9793 Yazan: mustafa
hocam 2.5 aydır selafolk lavman ve 1000 mg granüstix ilaçlarını düzenli kullanıyorum çokşükür normal bir insan gibi yaşamaya başladım eveden uzaklaşabiliyorum. o iletiyi yazdığımda her doktordan ayrı bir teşhis almanın verdği bi rahatsızlık vardı ve moralen de baya yıpranmış durumdaydım evden çıkamıyordum nerdeyse. şuan çok şükür iyiyim

Çok
5 yıl 11 ay önce #9807 Yazan: Koray Tuncer

mkö Yazan:: çokşükür normal bir insan gibi yaşamaya başladım

Bazen özellikle bu tip hastalıklarda tanı koymak zaman alıcı ve zor olabiliyor.
İyi olduğunuza sevindim.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Geliştiren: Kunena Forum