Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

dışkı öncesi sıvı ve dışkı donrası kan

Çok
6 yıl 3 ay önce - 6 yıl 3 ay önce #9663 Yazan: mustafa
hocam kusura bakmayın taşınma internet bağlanması muayene derken 2 ayı buldu yazmam. kan ve dışkı numunesi alınıp incelendi ama herhangi bir bulgu yok tahliller temiz çıktı, 3 adet ilaçverdiler (cipro, ornisid ve raneks )kullandım sıkıntım aynen devam ediyor.
Son Düzenleme: 6 yıl 3 ay önce Düzenleyen:mustafa

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 3 ay önce #9702 Yazan: Koray Tuncer

mkö Yazan:: sıkıntım aynen devam ediyor.

Hımmmm. Kolonoskopi yapıldı ve bir hemoroid dışında patoloji görülmediği dikkate alınırsa, sorunun İBS nedeniyle oluşması mümkün.

Yalnız benim daha benzer yakınmaları olan bir vakada şöyle bir tecrübem olmuştu: Bir cerrah meslektaşımızın yaptığı kolonoskopide patoloji saptanmamış, hastanın yakınmalarının devam etmesi üzerine 2-3 ay sonra benim yaptığım kolonoskopide barsağın son 5-6 cm'lik kısmında ülseratif kolit bulguları saptamıştım.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
6 yıl 3 ay önce #9720 Yazan: mustafa
hocam en son bir doktora daha gittim burdada bana helikobakter pilori teşhisi kondu helipak isimli 3 lü ilacı verdi 14 gün kullanmamı söyledi. bu ilacı 5 gündür kullanıyorum bittikten sonra geçmez se diye korkuyorum.

Çok
6 yıl 2 ay önce #9735 Yazan: Koray Tuncer

mkö Yazan:: helipak'ı 5 gündür kullanıyorum bittikten sonra geçmez se diye korkuyorum.

Korkmayın. İlacı düzenli kullanmanız kaydıyla yaklaşık %70 olasılıkla geçecek.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
6 yıl 2 ay önce #9747 Yazan: mustafa
hocam ilaçları kullandım çokda bi değişme olmadı bende artık İBS teşhisini kabullenmeye başladım, son olarak trabzonda katü üniv. de bir muayene daha geçiricem sigmoidoskopi ve endoskopiden de birşey çıkmazsa ibs ile yaşamaya alışan arkadaşlara katılıcam. yediklerimi hastalık başladığından beri inceliyorum tetikleyen birşey de göremedim. tıp dünyası çok hızlı gelişiyor bakalım bunada çözüm bulabileceklerimi dikkatle beklicez artık.

Çok
6 yıl 1 ay önce - 6 yıl 1 ay önce #9753 Yazan: mustafa
hocam ülseratif kolit teşhisi kondu. anlayamadığım şey her doktor ayrı bişey söylüyor. daha önceki muayenede bu yoktuda yenimi çıktı yoksa teşhisi çok zor birşeymiydi. hangi doktora inanıcağımıda şaşırdım ibs mi helikobaktermi ülseratif kolitmi ne benim rahatsızlığım.
Son Düzenleme: 6 yıl 1 ay önce Düzenleyen:mustafa

Geliştiren: Kunena Forum