ANTRAL GASTRİT ÖDEMLİ & BULBİT HK

Çok
6 yıl 8 ay önce #9754 Yazan: seda
ANTRAL GASTRİT ÖDEMLİ & BULBİT HK, seda tarafından oluşturuldu
Değerli hocalarım merhaba,
yaklaşık 3 yıldır devam eden mide ve bağırsak sistemimle ilgili şikayetlerim var. bunlar mide yanması (günlük hayatımı ve yeme alışkanlıklarımı etkileyecek oranda),ekşime, şişkinlik, acı su gelmesi,geğirme ve bağırsaklarımda 3 yıldır hergün oln ve devam eden gaz birikmesi ve haftada 2-3 kez ishal durumu söz konusudr.

1 hafta önce yapılan endoskopi ve ilaçlı mide filmi tetkikleri sonuçlarım: ANTRAL GASTRİT ÖDEMLİ, BULBİT, HİPOTONİK MİDE, GASTRODUDENİT.

doktorumun verdiği ilaçlar: pantpas 40mg ent.tablet, rennie duo şurup ve şuan adını anımsayamadığım bir tablet daha. pantpas dışındaki ilaçların yan etkisi olmadığı yazıyor reçetede.

ancak ilaçları kullanmaya başladıktan 2-3 gün sonra elimin üzerinde aniden yanma, ağrı ve kaşıntı hissiyle fındık büyüklüğünde bir morluk oluştu. 2 saat kadar sonra bir tane daha oluştu. ve şiddetli baş ağrısı şikayetim başladı.

ilacın (pantpas) yan etkisi veya alerijik bir durumum söz konusu olabilir mi? prospektüste çok ciddi ve yüzlerce yan etkisi olabileceği yazıyor. (Gastrointestinal sistem ile ilgili rahatsızlıklar: Arasıra karnın üst kısmında ağrı, konstipasyon veya gaz gibi gastrointestinal şikayetler; nadiren bulantı bildirilmiştir. Sinir sistemi ile ilgili rahatsızlıklar: Pantpas i.v. ile tedavi, arasıra başağrısına yol açabilir. Nadiren baş dönmesi veya görme bozuklukları (bulanık görme) bildirilmiştir. Deri ve ekleri ile ilgili rahatsızlıklar: Arasıra kaşıntı ve deri döküntüsü gibi alerjik reaksiyonlar rapor edilmiştir. İzole vakalarda, ürtiker ve anjiyoödem görülmüştür. Karaciğer-safra sistemi ile ilgili rahatsızlıklar: Tek tük vakalarda, karaciğer enzim ( transaminazlar, g- GT) düzeylerinde artışlar bildirilmiştir. Çok nadiren, karaciğer yetmezliği ile birlikte ya da tek başına sarılığa yol açan ciddi hepatoselüler hasar ortaya çıkmıştır. Kas-iskelet sistemi ile ilgili rahatsızlıklar: Tek tük vakalarda, tedavinin sonlandırılması ile kaybolan miyalji rapor edilmiştir. Psikiyatrik rahatsızlıklar: Tek tük vakalarda, tedavinin sonlandırılması ile kaybolan mental depresyon rapor edilmiştir. Genel rahatsızlıklar: Nadiren enjeksiyon yerinde tromboflebit bildirilmiştir. Tek tük vakalarda, tedavinin sonlandırılması ile kaybolan vücut sıcaklığında artış; izole vakalarda, tedavinin sonlandırılması ile kaybolan periferal ödem gözlenmiştir. Metabolik sistem ile ilgili rahatsızlıklar: Tek tük vakalarda, trigliserid düzeylerinde artışlar rapor edilmiştir. İmmun sistem ile ilgili rahatsızlıklar: İzole vakalarda, Pantpas i.v. ile tedavi, anaflaktik şoku da kapsayan anaflaktik reaksiyonlara yol açabilir)

konuyla ilgili bilgi verebilirseniz çok sevinirim. ilacı günde bir kez alıyordum fakat 2 gündür almıyorum ama bu kez de midem yanmaya başladı yeniden.
teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 6 ay önce #9787 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından ANTRAL GASTRİT ÖDEMLİ & BULBİT HK konusunda yanıtlandı

sedacan Yazan:: doktorumun verdiği ilaçlar: pantpas 40mg ent.tablet, rennie duo şurup ve şuan adını anımsayamadığım bir tablet daha. pantpas dışındaki ilaçların yan etkisi olmadığı yazıyor reçetede.
ancak ilaçları kullanmaya başladıktan 2-3 gün sonra elimin üzerinde aniden yanma, ağrı ve kaşıntı hissiyle fındık büyüklüğünde bir morluk oluştu. 2 saat kadar sonra bir tane daha oluştu. ve şiddetli baş ağrısı şikayetim başladı.
ilacın (pantpas) yan etkisi veya alerijik bir durumum söz konusu olabilir mi?

Pantpas'a bağlı böyle bir yan etkiyle hiç karşılaşmadım.
Belki çok nadir yapıyordur, ama sık görülmediği kesin.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Geliştiren: Kunena Forum