Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

mide

Çok
5 yıl 6 ay önce #9957 Yazan: gülay meriç
mide, gülay meriç tarafından oluşturuldu
Merhabalar.Uzun zamandır bu forumu takip ediyorum ancak yeni üye oldum.Benim 1 yıldır devam eden mide olduğunu sandığım şikayetlerim var.Bu bir yıl içerisinde 3 defa endoskopi bir defa kolonoskopi oldum.Sayısını hatırlayamadığım kadar kan tahlili ve tüm karın bt yapıldı.Endoskopimin ilk ikisini genel cerrah yaptı ve ikisindede antral gastrit ve mide fıtığı teşhisi konuldu.Hızlı üreaz testinde h pylori negatifti.son endoskopimi iki hafta önce gastroenteroloji doktoru tarafından yapıldı.Sonuç antral gastrit.Biyopside yapıldı ancak sonuçları çıkmadı. Kolonoskopide hiç bi şey çıkmadı.tüm karın bt hiç bi şey çıkmadı.Sonuç olarak sadece antral gastrit var.Benim şikayetlerime gelince sağ kaburga kemiği alt hizasında sürekli ağrı ve geğirme.Bazen geğirme ile midemdeki besinlerde ağzıma geliyor.Doktora ağrıyan yerimi gösterdiğimde orasının mide olmadığını söylüyor.Ancak midemden bir türlü çıkmak istemeyen bir gaz kütlesi ile yaşıyorum.1 yıldır nexium kullanıyorum.Ancak ağrılarım geçmiyor.Spastik kolon ilaçları verdi doktorum ancak hiç bir işe yaramadılar.Bende dışkılama bozukluğu yok. SAdece üst karın bölgesinde kramp şeklinde ağrı ve gaz.Psikolojik olduğu söylendi. Psikiyatriyede gittim.Antidepresan kullanıyorum.Bu hastalığın bozduğu pskikolojimi düzeltmeme fayda ediyor ancak bu hastalığın düzeltmiyor.Biliyorum çok karmaşık bir durumum var.Şu an ne yapacağımı bilmiyorum.Benim gibi aynı sorunları yaşayanlar neler yapıyorlar merak ediyorum? Sevgiler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 6 ay önce #9958 Yazan: gülay meriç
gülay meriç tarafından mide konusunda yanıtlandı
kimsenin uğramadığı ıssız bir yer burası

Çok
5 yıl 6 ay önce #9959 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından mide konusunda yanıtlandı

hypnose Yazan:: Şu an ne yapacağımı bilmiyorum.Benim gibi aynı sorunları yaşayanlar neler yapıyorlar merak ediyorum?

Sizin durumunuzu sanal olarak yorumlamak zor olduğu için yanıt yazmamıştım. Bence son derece doğru bir yaklaşımla benzer sorun yaşayanlardan fikir almak istemişsiniz. Henüz yanıt veren olmamış ve hiç de olmayabilir.
Çünkü forum özünde sanal muayenehane gibi kullanılmakta. Bilgi rica eden kişi bilgiyi alıp gitmekte ve bir daha uğramamakta, gelişmeleri nadiren paylaşmakta.
Saygılar.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
5 yıl 6 ay önce #9960 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından mide konusunda yanıtlandı

hypnose Yazan:: kimsenin uğramadığı ıssız bir yer burası

Doğru söze ne denir ki? Haklısınız.
Paylaşımcı yaklaşım olmadıkça, sanal muayenehane durumu devam ettikçe, benim de yanıtlarımın gecikmesi üzerine eklenince böyle olması herhalde kaçınılmaz.
Saygılar.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
5 yıl 5 ay önce #9963 Yazan: gülay meriç
cevabınız için teşekkürler.biyopsi sonucumda kronik gastrit çıktı.hpylori pozitif.atrofi ve mataplazmi yok.doktorumun asistanı bana tavanik yazdı.daha önce tetra 250 ve flagly 500 kullanmıştım.fakat etkili olmamış anlaşılan.Benim merak ettiğim bu bakterimi kronik gastritin sebebi?

Çok
5 yıl 5 ay önce #9964 Yazan: gülay meriç
İnternette hpiloriye bağlı kronik gastrit yazdığımda sürekli mide kanseri çıkıyor.Zaten evhamlı bir yapıya sahibim hepten moralim bozuldu.Benimle aynı sorunları yaşayanlarla paylaşımda bulunmak için burada yazıyorum ama nafile.Neyse bende kendim çalar kendim oynarım.

Geliştiren: Kunena Forum