Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

Nissen ameliyati sonrasi sikayetler

Çok
1 yıl 4 ay önce #11271 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Nissen ameliyati sonrasi sikayetler konusunda yanıtlandı

Huseyin Basbug Yazan:: Birde icki icebilormiyim?

Alkolün mide ve yemek borusu üzerine tahriş edici etkisi dikkate alınırsa, yakınmalarınız olduğu için içmenizi önermem.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 4 ay önce #11272 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Nissen ameliyati sonrasi sikayetler konusunda yanıtlandı

Huseyin Basbug Yazan:: 15 kiloya yakin kilo verdim.

Bu bir şanstır. İyi değerlendirin.

Bugun doktoruma gittigimde hala daha diyorki bu ameliyattan sknra mide yanmasi olmasi imkansiz psikolojiktir stresin falan varmi dedi.
dogrumu bu?

Olabilir. Başarılı bir operasyon sonrası yemek borusunda yanma beklenmez. Mide işi biraz karışık. PPİ ile yanma geçmezse, ayırrıcı tanı için gastroskopi planlanabilir.

Birde yutkunma zorlugum devam ediyor nezamana kadar surer bu?/quote]
Genelde 2 aya kadar devam ediyor.

Geçmiş olsun.

Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
1 yıl 2 ay önce #11283 Yazan: irfan okan
irfan okan tarafından Nissen ameliyati sonrasi sikayetler konusunda yanıtlandı
Herkese merhabalar,11 temmuzda nissen ameliyatı oldum.Yaklasık 20 gün oldu. Ameliyat sonrası midemde agrı,yanma vs problemler düzeldi.Sadece yutma güclüğü cekiyorum,bazen bogulacak gibide oluyorum. Bir haftadır hızlı yürüyüş yapıyorum,bügün biraz yuruyus le karısık biraz da koşıyım dedim.Bir dakika koşmanın sonrarasında
elim ayagım bosaldı ve mide bulantısı basladı. Ameliyat onceside aynı problem vardi,spor yaparken belli bir zamandan sonra mide bulantısı baslıyordu.
Acaba bu durum normalmidir?dr. kosmak serbest demişti.
Diger şikayetim ise,ameliyat öncesinde kustugum bir günü hatırlamıyorum.Ama artık kusmak cok kolay benim için,biraz hava yutup bunu geri cıkarmak cok kolay oluyor. Bu normalmidir? Saygılarımla,herkese gecmiş olsun.

Çok
1 yıl 2 ay önce #11285 Yazan: freefa
freefa tarafından Nissen ameliyati sonrasi sikayetler konusunda yanıtlandı
Geçmiş olsun irfan. Yutma güçlüğü çok normal. Benim 1bucuk sene falan oldu hala ara ara oluyor. Ameliyatın daha yeni merak etme bulantı da düzelir. Ama ameliyattan sonra kusma işini anlayamadım ben acikcasi

Çok
1 yıl 2 ay önce #11286 Yazan: irfan okan
irfan okan tarafından Nissen ameliyati sonrasi sikayetler konusunda yanıtlandı
Merhaba freefa,ameliyattan önce kusmak icin kendimi bayaa zorlamam
gerekiyordu.Ameliyat sonrası,yutma güçlügünden dolayı,yemek yerken ara sıra gögsüm de sıkısma oluyor.o arada istersem agzımdan gaz verip kolayca kusabiliyorum,bunu demek istedim.
Birde 5 sene once safra kesemi de aldırdım,mide bulantısı belkş bununla alakalıdır.

Çok
1 yıl 2 ay önce #11287 Yazan: Koray Tuncer

irfan okan Yazan:: Herkese merhabalar,11 temmuzda nissen ameliyatı oldum.Yaklasık 20 gün oldu. Ameliyat sonrası midemde agrı,yanma vs problemler düzeldi.Sadece yutma güclüğü cekiyorum,bazen bogulacak gibide oluyorum.

Ameliyat sonrası süre kısa. Yutma güçlüğü çok normal.

Bir haftadır hızlı yürüyüş yapıyorum,bügün biraz yuruyus le karısık biraz da koşıyım dedim.Bir dakika koşmanın sonrarasında
elim ayagım bosaldı ve mide bulantısı basladı.

Yorum zor. Belki ameliyata bağlı, beli kan şekeri düşmesi olabilir.
Ameliyata bağlamak da zor, ameliyat öncesi de benzer yakınmalar oluyordu demişsiniz.

Ama artık kusmak cok kolay benim için,biraz hava yutup bunu geri cıkarmak cok kolay oluyor. Bu normalmidir?

İşte bu enteresan. Normalde yemek borusu alt ucunda basınç yükseltildiği, burası sıkılaştırıldığı için, geğirme ve kusma pek mümkün olmaz. Gevşek Nissen ya da Toupet tipi bir ameliyatsa belki olabilir. Çok gevşek olsa bu sefer de yutma güçlüğü olmaz. Bunu ameliyatı yapan hekimle paylaştınız mı? Onun açıklaması daha değerli olacaktır.

Geçmiş olsun.

www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum