Nissen ameliyati sonrasi sikayetler

Çok
6 yıl 2 ay önce #11514 Yazan: irfan okan
irfan okan tarafından Nissen ameliyati sonrasi sikayetler konusunda yanıtlandı
Tekrar merhaba Koray Bey,11 temmuz ameliyattan bu yana 6 ay oldu Allaha cok sukur mide yanması,bulantı vs gibişikayetlerim artık yok.
Fakat,2-3 aydır felaket bir gaz problemi yasıyorum,bazen sabahtan baslıyor aksama kadar suruyor.Buyuk abdestede zor cıkıyorum,eskiden tuvalette max 5 dk kalırken artık uzun sureler sürebiliyor.Arada birde ishal durumları oluyor.Dıskı da ince ince oluyor,kucuk parcalar halinde oluyor.
Sizce kolonoskopi olmalımıyım yada beslenme ile alakalı bir problemmi yasıyorum.Bu konuda Yorumunuzu alabilirmiyim,şimdiden cok teşekkürler,Herkese acil şifalar dileğim ile.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 2 ay önce #11515 Yazan: Efruh
Efruh tarafından Nissen ameliyati sonrasi sikayetler konusunda yanıtlandı
Bu iki olfu birbirinfen değerli paylaşımlarım sistem hatası verirken yok oldu.

Özet geçicem

Gazdan dolayı yaşıyorsun.sakın üşütme, Baharatlardan uzak dur,gaz yapacak yiyeceklerden,mayalı, hamurlu yiyecekkerden,hazır gıdalardan uzak dur.bağırsak florası önemli.

D vitaminini ihmal etme.

İki kere yaşadım bende ilk boğaz reflüsü olduğumda yaşadımb irde üç hafta önce yaşadım kabus gibi.

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Çok
6 yıl 2 ay önce #11516 Yazan: Efruh
Tabi ki en sağlıklı bilgiyi koray hocamız vericek

Çok geçmiş olsun

Çok
6 yıl 2 ay önce #11517 Yazan: irfan okan
irfan okan tarafından Nissen ameliyati sonrasi sikayetler konusunda yanıtlandı
Evet hocam zaten üşüttüm,üstüne bunlar oldu,gecekoşusu vs derken şifayı kaptım,öyle grip falan yok ama sogukta üşüttügümü hissediyorum.
Zaten soguk algınlıgı oldugumda gunde 20 defa idrara cıkıyorum.
Yalnız bu gaz işi cok rahatsız edici..

Çok
6 yıl 2 ay önce #11518 Yazan: kerem
kerem tarafından Nissen ameliyati sonrasi sikayetler konusunda yanıtlandı
ameliyattan sonra gaz sorunları artabilir veya ortaya çıkabilir.dikkatli beslenmek ve üşütmemek gerekiyor.ameliyattan sonra haliyle vücutta bir şeyler değişti.dikkat etmek lazım

Çok
6 yıl 2 ay önce #11520 Yazan: Efruh
Sağlıklı bir insan da da görülebilir.vücudu zorlarsan vereceği tepki bu olur. benim çocuklarda koşturuyor.terliyor üşütüyor ayakları bedeni farkında değiller sonra karbım ağrıdı diyip wc den çıkamıyorlar.

Böyle birşey olduğunda çorabını sıcak tut giy. sıcak su torbasını ısıt bi süre karnına, bi süre ayaklarına koy.bende ve çocuklarda işe yarıyor.

Kaldı ki sen ameliyat olmuşsun.eskiye dönmek yada bedeninde yeni sağlık sorunları ile tanışmak istemiyorsan dikkat et.zaten spor bedene aykırı (şahsi fikrim kimse kusura bakmasın)yürüyüş yap ritim tut,bolca yüz.

Zaten üşütünce grip olmayı (burun,göz akıntısı hapşurma kırıklık) bekleme.havalar mevsiminde gitmiyor.
Soğuk deriye ve bağırsaklara işliyor.

Yaşadığımı tecrübe edinerek aktardım tabi en sağlıklı bilgiyi koray hocamız vericek.

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum