Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

reflu-endeskopi

Çok
1 yıl 1 ay önce #11360 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından reflu-endeskopi konusunda yanıtlandı

Efruh Yazan:: Koray hocam antrum ve prepilorik bölgede hiperemik ve minimal eritemli alanlar izlendi ne demek ve tedavi ile iyileşir mi?

İlk endoskopinize göre gastrit (midenin içini kaplayan zarda iltihabi değişiklikler) halinde gerileme var.
Bu durumda da genelde PPİ ilaçlardan yardım alıyoruz. H. pylori varsa onu tedavi ediyoruz. Saldırgan faktörleri azaltmaya çalışıyoruz (sigara, alkol, aspirin, romatizmal ağrı kesici (NSAİİ) kullanımı, vb).
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 1 ay önce - 1 yıl 1 ay önce #11361 Yazan: Efruh
Efruh tarafından reflu-endeskopi konusunda yanıtlandı
İlk endoskopim de reflü varmıymış? çok merak ediyırum.çünkü ikinci endoskopi boğaz reflüsü olduğumda yapıldı ve 1yıl 6 ay oldu.fakat ilk endoskopim doğum yaptıktan sonra yani beş yıl önce yapıldı.reflü açısından değişiklik nedir?helikopter temiz çıktı hepsinde.

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....
Son Düzenleme: 1 yıl 1 ay önce Düzenleyen:Efruh

Çok
1 yıl 1 ay önce #11363 Yazan: zeynep
zeynep tarafından reflu-endeskopi konusunda yanıtlandı
Koray hocbişeydahasorcam neden yemek borusu kanseri ve reflü belirtileri ayni yanma mide bulantısı ağrı kilo kaybı gibi nedenler sürekli bu kafamı karıştırıyor ikinci ise bazı yerler eğer kansızlık ağrılı yutma gibi zayıflama gibi şeyleri iz varsa kötü Bişeyler olabilir Dior bnde bnlar mevcut ama araştırmalarıma göre reflü de de mevcut sizce bunları yaşıyanlardan

Çok
1 yıl 1 ay önce #11364 Yazan: freefa
freefa tarafından reflu-endeskopi konusunda yanıtlandı
Merhaba Zeynep. Sebebini ben bilemem Koray hocam açıklar zaten ama şöyle birşey var. Sen endoskopi yaptırdın ve sonucunu aldın gördün şükür ki temiz. En azından sonuçlarına göre herhangi bir sıkıntı yok. O yüzden kafandan kanserle ilgili soru işaretlerini silmen lazım bana kalırsa. Merak etmek tabiki normal ama yanlış anlama seninki meraktan çıkmış artık takıntı haline gelmiş bence. Sen iyisin Zeynep. Sonuçların temiz çıkmış ve sağlığın yerinde en azından mide bakımından. Ama böyle giderse stresten gelecek başına ne gelirse. İnan kendine zarar veriyorsun. Psikiyatriye gitmek istemiyor musun

Çok
1 yıl 1 ay önce #11365 Yazan: zeynep
lİk önce merhaba freefa stresli bir yapım var ewt panikatak olduğundan kaynaklı bir sey 2.olarak deginmek isteğim nokta gerçekten stresli yapımdan kaynaklı bir nokta degl şöyle diym geçenbi yazı okudum ve aklimfa soru işareti kaldı ve forumbir cok da yazı okudum mesela iştah kaybı mesela zayıflama mesela knszlik mesela ytmada agri yanma gibi şeyler reflü de olduğu gibi diğer seydede var mesela mide gastrit belirtisi ve mide kanseri gibi bunun nedeni kafama çok takıldı hocamıza sormistedm

Çok
1 yıl 1 ay önce #11366 Yazan: zeynep
Bu arada tabiki psikiyatrik bir yardım almak isterim bu konuda ışık tütün bna en azndan çok teşekkür ederim freefa senin reflü yakınmaların nelerdi öğrene bilirmiym ve psikiyatrisurecnasgecti orayı anlatabilir misin nasıl geçti neler yptn inşallah hepimiz biran önce kurtuluruz inanan 1 yıldır çok fazla yıprandı heran her dk yanmda sabhbuyandfmda gece yaptığımda artık dayanacak gücüm bırakmadı

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum