Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

reflu-endeskopi

Çok
7 ay 1 hafta önce #11469 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından reflu-endeskopi konusunda yanıtlandı

freefa Yazan:: Yalnız söyle bı durum var. Reflü ameliyatı olup iyi olamadım diyenler genelde ameliyat öncesi şişkinlik yaşayanlar olabiliyor. Yani ameliyat şişkinliği geçirmez. Aksine şişkinliğin artar. Reflü ameliyatı sadece yukarı kaçan asitin engellenmesi için yapilir. Kapakçık düzeltilir. Başka mucizeler beklemek garip olur. Ameliyattan sonra hangi şikayetler geçmemiş ona bakmak lazım. Ve bu şikayetlerin refluden kaynaklı olup olmadığını sorgulamak lazım.

Bu yorum için teşekkür ederim.
Bir ameliyat olup da, tüm sindirim sistemi yakınmalarının geçmesini beklememek lazım.
Reflü ameliyatı ile asitin (veya safranın) temek borusuna çıkması önlenir, göğüsteki yanma, ekşime, ağıza boğaza acı ekşi su gelmesi vb yakınmalar geçer. Ama bazı sindirim sistemi yakınmaları geçmez, hatta eğer daha önceden yoksa, şişkinlik gibi yakınmalar ortaya çıkabilir.
Tekrar teşekkürler.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 ay 1 hafta önce #11470 Yazan: Koray Tuncer

zeynep Yazan:: Brett özafagus ta gelosmise endoskopide görülme me olasılığı varmı

zaten Barrett önce endoskopide görünür.
Barrett demek için önce endoskopik görüntüde kuşkulanmak lazım. Sonra alınan biyopsi örneklerinin doğrulaması beklenir. bazı ekoller görsel olarak kuşkulanmak yeterli diyor, ama patolojide desteklerse daha iyi olur tabii.
Geçmiş olsun.

Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
7 ay 1 hafta önce #11471 Yazan: Koray Tuncer

zeynep Yazan:: benm ağrım neden sadece köprücük kemiğinin altnda oluyor yani yanmami yemk borumnda başka bir yerde ağrı veya yanma histmiyorm. 18 gundr düzenli sabah akşam pulcet ve molitium alıyorum

Yemek borusu yukarı çıkıldıkça daha az miktardaki asit ile tahriş olur hale gelir. yani asit miktarı alt kısımları etkileyecek kadar fazla değildir ve kişi klasik yanma, ekşime hissetmez, fakat yemek borusunun üst kısımlarını etkileyecek miktardadır, o nedenle gırtlak kısmında yakınma hissedebilir.

endoskopi fotolarni var anlayan birileri varmı ve ne sekilde size atabilorm

Forumda kullanıcıların dosya gönderme iznini iptal etmiş olmam lazım.
Geçmiş olsun.

www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
7 ay 1 hafta önce #11472 Yazan: Koray Tuncer

zeynep Yazan:: yemek yemek istemiyorm soğudum rtik ya a hayallerm var hiç birini yapamıyorlar yıkıldım sürekli kötü bişey var doktorlar görmüyor diye düşünüyorum

Yazdıklarınız psikiyatrik yardımdan yarar görecekmişsiniz izlenimi veriyor.
Geçmiş olsun.

www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
7 ay 1 hafta önce #11480 Yazan: freefa
freefa tarafından reflu-endeskopi konusunda yanıtlandı
Ben teşekkür ederim ilginize hepimiz adına.

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum