NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR

Çok
6 yıl 2 ay önce #11565 Yazan: Huseyin Basbug
Merhaba. ben gecen sene mayis ayinda mide fitigi ve reflu yuzunden nissen ameliyati oldum. Ilk 1 ay benim icin zordu ama sonraki zamanlarda istedigimi yer icer olmustum.
Belki diyete cok dikkat etmedim ve son 1 haftadir yutmakda zorluk cekiyorum. Kulak burun bogaz doktoruna gittigimde ise bogazin kizarik deyip gaviscon ilacini verdi. Bende bu ilaclari icmeyim diye ameliyat olmustum zaten dedigimde stres yapma dedi ama aklimda bazi sorular var. Ben bu aneliyati o kapak kapali kalsin mide asiti yukari cikip bogazimi yakmasin diye olmustum fakat bugun gittigim doktor reflu yuzunden bogazin kizarik dedi ve yedigin ictigin seylere bir sure dikkat et dedi. Bende bu sitedeki doktor abilerime soruyorum ameliyat basarisizmi oldu yani? Ne yapmam gerek? Bu ilaclari ben 2 sene ictim ve bu ilaclari icmeyeyim diye ameliyat olmustum zaten. simdi yinemi baslayayim?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 2 ay önce #11566 Yazan: Huseyin Basbug
Huseyin Basbug tarafından NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR konusunda yanıtlandı
Ve bu arada mide asitinin yukari cikip bogazima yutkunma sorunu olusturacak derecede zarar vermesi icin o asitin yukari cikarken solunum yolumu yani gogsumu yakmasi ve bunu hissetmem gerekmiyor mu? Oyle birsey hissetmiyorum cunku

Çok
6 yıl 2 ay önce #11568 Yazan: freefa
freefa tarafından NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR konusunda yanıtlandı
Benim ilk ameliyat olduğumda da bogazlarim kızarıkti. 1.5 sene oldu. Refluden demişti KBB doktoru. Ama çok çok şükür şimdi bı sorunum yok

Çok
6 yıl 2 ay önce #11569 Yazan: mesut
mesut tarafından NISSEN AMELIYATI SONRASI SORUNLAR konusunda yanıtlandı
freefa nasılsın? gerçekten ameliyat olup buradaki sorunlara hala eğilmen ve zaman ayırman çok ince. aslında merak ettıgım bırsey var. bu foruma baktıgımızda amelıyat olanların yuksek kesımı amelıyatı oldugunu pişman sanki. amelıyat sonrası ortaya cıkan yenı yakınmalar ınsanları keske bu amelıyatı olmasaydım pısmanım demeye ıtıyor. gaz, şişkinlik gibi özellikle. gazı atamama, buna bağlı karın ağrısı gıbı şeyler. acaba bu amelıyat genel olarak hep boyle olumsuz sonuclara mı yol acıyor. yoksa tamamen sorunsuz olan ınsanlarda var ama amelıyat basarılı olunca ve bu ınsanlar ıyılesınce sıteye gırıp bız amelıyat olduk ve sorunumuz yok demek ıcın sıteye gırmıyor mu artık ? sen ne dersın? site sorun yaşayanların uğrak yeri mi? ameliyat olup iyileşen unutuyor mu siteyi? bunu koray hocamada sormak ıstıyorum.

Çok
6 yıl 2 ay önce #11570 Yazan: freefa
Merhaba mesut. İyiyim çok şükür. Ya ben ameliyat öncesi çok sorun yaşadığım için çok araştırdım. Ama şimdi Allah'a şükür iyiyim. Olmayanlara da yardımcı olmaya çalışıyorum. Bence dediğin gibi ameliyat olup iyi olanların çoğu girmiyor. Ve ameliyattan fayda gören çok kişi biliyorum. Duydum. Yani sadece burda yazılanlara göre moral bozmamak lazım. Ben şükür iyiyim ama yine de bakıyorum sorusu olan ya da yardımcı olabileceğim biri var mı diye. Ameliyat sonrası yaşadığım en büyük sıkıntı şişkinlik ( o da azaldı) ve kusamama. Evet. Hiçbir yan etkisi yok demek yanlış. Ama her operasyonda bir yan etki olabiliyor. Yine de binlerce şükür. Yiyemedigim herşeyi yiyebiliyorum

Çok
6 yıl 2 ay önce #11571 Yazan: freefa
Peki sen nasılsın mesut.

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum