Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları

Çok
7 yıl 8 ay önce #9125 Yazan: onur
onur tarafından Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları konusunda yanıtlandı
Denizlide pamukkale ünv. Gastroenteroloji bölümü bu konuda nasıl acaba bilgisi olan varmı?
Konu kilitlendi.
Çok
7 yıl 8 ay önce #9128 Yazan: KERİM özkan
bende 13 aqy evvel izmir tepecik araştırma hastanesinde ameliyat oldum kendim ege üniversitesi hastanesi hastasıyım sıra çok diye ssk hastanesine yönlendirildim 13 ay evel ameliyat oldum ama malesef şikayetlerim devam ediyor başında ise agıza asit yani ekşi su gelmesi geceleri çok sık oluyor kontrol için sayın prf serhat bey ve uz. dr rükiye hanıma gittim zaten 3 yıldan beri kendileri dr larım oluyor kontrollerimi yaptılar ameliyatta herhangi bir sorun yok dediler ameliyat evvelsi ilaçlardan lansol yazıp kullan geçer dediler ama ne geçti nede azaldı aksine her ay düzenli olarak artış var
Konu kilitlendi.
Çok
7 yıl 8 ay önce - 7 yıl 8 ay önce #9129 Yazan: Eren
Eren tarafından Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları konusunda yanıtlandı
Sayın Kerim73,

Öncelikle geçmiş olsun.Kontrole gittiğiniz hocalarımız eminim mesleklerin en başarılılarıdır.Onların mesleki bilgilerine kesinlikle sözüm olmaz,olamaz.!

Sadece merak ettiğim;ameliyat sonrası ağızınıza acı su yani mide asidinin gelmesi ile ilgili olarak,size 24 saat ph metri yapıldı mı ?

Mantıken düşünüyorum ,ameliyatın başarılı olup olmadığının anlaşılması için ne yapılır ?

Yine mantığımla hareket ederek şunu söyleyebiliyorum.Ya endoskopi yapılır;ki endoskopi de yemek borusu alt ucu görülebilir mi ?

ya da ph metri uygulaması ile hastanın midesinden bir kaçış var mı yok mu ? gözlemlenir.

Ama şunu önemle belirtirim ki hiçbir hekimimizi yargılamıyor,mesleki bilgilerine saygısızlık yapmıyorum.

Sadece kendi mantığımla fikir yürüttüm.Değerli hocam Koray bey'in de görüşlerini merak ediyorum.

Geçmiş olsun.
Son Düzenleme: 7 yıl 8 ay önce Düzenleyen:Eren
Konu kilitlendi.
Çok
7 yıl 8 ay önce #9131 Yazan: KERİM özkan
sayın erny5 tabi ilk olarak endoskobi yapıldı endoskopi sırasında bu işlemi yapan dr cd çekmeyi gerek duymuş ve bunu kayıt altına alıp hocalarımızın izlemesi gerektigini düşünerek heyetin izlemesini istemişdi.heyete tekrar girdim ordaki incelemede ph takılıp izlenmesini ardındanda ardındanda amiliyat edilen kısmın renkli film çekilmesin baryum içirelerek sonuçlarını istediler ph herhangi bir sorun çıkmadı ama film çekilirken drlar nasıl bir operasyon oldugunu anlayamdılar kendilerine reflü ameliyatı oldugumu söylememe ragmen 3.bir dr çagırarak yardım istediler onaragmen anlayamdılar bana kendi dr la yani rükiye hanım yada serhat beyle görüşüp rapor haırlıcaklarını söyledile bu rapar normal şartlarda en geş 1 haftada çıkmasına ragmen ben tam 1 ayda kavga doguş aldım buda bende soru işarti oluşdurdu.elbette burda hiç bir dr zan altında bırakmak istemem .sagolsunlar gerçekten sayın hocsmız serhat bey ve rükiye hanım yakın ilgi göstereerk ilgilendiler bunun amilat sonrası normal oldugu söylendi ama 14 .aya girdim yanlızca şikayetlerimden yediklerimin agzıma gelmesi geçti asit gelme halen devam ediyor şu an bir kaçayda bekleyip tekrar kontröle gidecegimbiraz kafam karışık anlıyacagınız.sizede çok geçmiş olsun allahtan acil şifalar dilerim.
Konu kilitlendi.
Çok
7 yıl 8 ay önce #9132 Yazan: KERİM özkan
sayın erny5 tabi ilk olarak endoskobi yapıldı endoskopi sırasında bu işlemi yapan dr cd çekmeyi gerek duymuş ve bunu kayıt altına alıp hocalarımızın izlemesi gerektigini düşünerek heyetin izlemesini istemişdi.heyete tekrar girdim ordaki incelemede ph takılıp izlenmesini ardındanda amiliyat edilen kısmın renkli film çekilmesin baryum içirelerek sonuçlarını istediler ph herhangi bir sorun çıkmadı ama film çekilirken drlar nasıl bir operasyon oldugunu anlayamdılar kendilerine reflü ameliyatı oldugumu söylememe ragmen 3.bir dr çagırarak yardım istediler ona ragmen anlayamdılar bana kendi dr la yani rükiye hanım yada serhat beyle görüşüp rapor hazırlacaklarını söylediler bu rapor normal şartlarda en geç 1 haftada çıkmasına ragmen ben tam 1 ayda kavga doguş aldım buda bende soru işarti oluşdurdu.elbette burda hiç bir dr zan altında bırakmak istemem .sagolsunlar gerçekten sayın hocamız serhat bey ve rükiye hanım yakın ilgi göstereerk ilgilendiler bunun amilat sonrası normal oldugu söylendi ama 14 .aya girdim yanlızca şikayetlerimden yediklerimin agzıma gelmesi geçti asit gelme halen devam ediyor bu genellikle geceleyi yattıgımda oluyor şu an bir kaç ayda bekleyip tekrar kontröle gidecegim biraz kafam karışık anlıyacagınız.sizede çok geçmiş olsun allahtan acil şifalar dilerim.
Konu kilitlendi.
Çok
7 yıl 8 ay önce #9139 Yazan: sinem
sinem tarafından Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları konusunda yanıtlandı
Merhabalar ben 1 hafta önce reflü ameliyatı oldum şuanda hiç bi ağrım sızım yok sadece nefes alırken batma sorunları yaşıyorum, yemek yemede sorunum yok yutma problemimde olmadı ameliyat sonrası gayet rahat sıvı tüketimim oldu,bu hafta ekmek içinden yemeye başladım katı yemeyi denedim bi sorunum olmadı ben mi fark etmiyorum zarar vermiş olabilirmiyim?kilo kaybım da olmadı bazı arkadaşaların yaşadığı yakınımlar bende olmadı kafam karıştı acaba ameliyat başarısızmı oldu yada normal olanı benim yaşadığım mı anlayamadım...:)
Konu kilitlendi.
Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum