Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları

Çok
7 yıl 8 ay önce #9153 Yazan: sefer
sefer tarafından Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları konusunda yanıtlandı
Su an caresiz kalmis durumdayim nasil devam edecegimi bilmiyorum,tahminime göre bunlar ilk ameliyatta iceride bir yere hasar verdiler bulamiyorlar,ev doktorumun tahminine göre sinir zedelenmesi veya sinir SIKISMASI olabilir diyor,merak ettigim bir sinir zedelenmesi veya SIKISMASI AGRI ve nefes daralmasi yapabilirmi, veya sinir zedelenmesi varsa bu zamanla iyilesmezmi -cünkü 4 senedir agrilarda hic iyilesme olmuyor
Konu kilitlendi.
Çok
7 yıl 5 ay önce #9291 Yazan: Fazıl ZEYBEK
Arkadaşlar herkese selamlar.Ben ankarada ikamet ediyorum,reflü ve mide fıtığı rahatsızlığım var.Yaklaşık 15 senedir bu rahatsızlığım sebebiyle lansor kullanıyorum.Fakat bir gün dahi lansor içmesem göğsümdeki ağrı,yanma,ağzıma su gelmesi vb. rahatsızlıklar beni mahvediyor.Ben de ameliyat olmaya karar verdim.Lakin olumsuz yorumlar sebebiyle "ameliyattan sonrada düzelemeyeceksem,lansor veya benzeri ilaçları kullanmaya devam edeceksem,her istediğimi yine yiyemeyeceksem ameliyat olmamın bana ne faydası olacak" diye düşünerek bu kararımı erteleyip duruyorum. Tabi birde ya işinin ehline düşemezsem korkusu var.İşin maddi boyutuda cabası.Ben Emekli Sandığı üyesiyim. Ameliyat için 5-6 bin liralık farklardan bahsediliyor.
Netice itibari ile bilgisi olanlardan:
Ankarada ameliyatı olabileceğim,bu konuda tecrübeli,işinin ehli hocalarımızdan tavsiye ettikleri var mı?
Bu ameliyatın bana maddi yansıması ne olur? vb. konularda yardım bekliyorum.Şimdiden herkese teşekkürler,hastalara acil şifalar diliyorum.
Konu kilitlendi.
Çok
7 yıl 5 ay önce #9292 Yazan: Murat Ömür ÖZKAN
Hocam merhaba uzun zaman oldu , Çok özür dilerim.:))

Lakin son1,5 aydır çok kötüyüm.Hatta şuana kadar olanının en kötüsü.Safr reflüsü,mide reflüsü,şüphelendiğim bir kapakçık gevşekliğinin daha da gevşemesi,boğazım ve gırtlağımın çok tahriş olması,yutkunmada takılma sorunu(Hatta bir defa da değil iki defada yutkunabiliyorum(boyun fıtığımla alakalı olduğunu sanmıyorum). :(((

İş yerimden her sene istenen rutin sağ kan tahlillerini yaptırdım.Bunlardan biri hemogram'dı.

Sonuçlar:

MO%:9.1 (Sınırı 5.1-9.0 mış)

hgb:13,5 g/dl (Sınırı 13.6-17.2 ymiş.)

rdw:14.1 (Sınırı 11.8-13.4 müş)

Mo !! Gerçekten korkuttu beni.İnşallah gizli bir mide ,lenf kanseri ya da dalak büyümesi belirtisi değildir.

Bu arada ağzımın içinde sanki daralma,boynumun başlangıcından başımın tepesine kadar bir ateş,yanma hissediyorum.Ayrıca dilimin altı ve boyun ve çene arka dipleri sanki şişmiş gibi(Yani sanırım lenfler).

Ameliyat sonrası yaşananlar artık umrumda bile değil,çünkü kanser olmak istemiyorum.Allah böyle bir hastalıktan hepimizi korusun*.

Laparoskopik anti reflü cerrahisi olmaya karar verdim.Sizden bu konuda gerçekten çok iyi ve tecrübeli birkaç öneri(Doktor ve hastane sadece istanbul'da olan ve SGK 'nın geçerli olduğu) rica ediyorum,her şeyi göze aldım.

Devlet ya da üniversite hastanesinde bu konuda tecrübeli ve iyi hangi profesör ya da doçent hocalarımızı tavsiye edersiniz.Buradan bunları söylemek uygun değilse bir mail göndermenizi rica ediyorum.Zaten hemen olmayacağım,6 ay sonra olmaya karar verdim.Bir de en son endoskopiyi geçen sene haziran gibi yaptırmıştım.Alkalaen reflü - mide reflüsü,pangastrit ve kardiya gevşekliği teşhisi konmuştu sadece.Son birkaç senedir ise baryumlu mide özefagus filmide çektirmemiştim o zaman çektirdiğimde(sanırım 4-5 yıl kadar önceydi) mide fıtığı olmadığı tanısı konulmuştu.

Tüm bunları dikkate alırsanız bu konuda gerçekten bir yönlendirmede bulunmanızı rica ediyorum.

Çok teşekkür ediyorum şimdiden...
Görüşmek dileklerimle...

muratswsw
Konu kilitlendi.
Çok
7 yıl 1 ay önce #9360 Yazan: selin
selin tarafından Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları konusunda yanıtlandı
evet var ankarada bu işin uzmanı prof.ahmet türkçapar
Konu kilitlendi.
Çok
6 yıl 11 ay önce #9387 Yazan: neriman
neriman tarafından Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları konusunda yanıtlandı
merhaba dr.bey,

3 ay 10 gün önce nissen geçirdim, ama hiç bir değişiklik yok boğaz ağrısı şikayetim devam ediyo ve de hala yiyip içtiklerime çok dikkat etmeme rağmen gaviskon kullanmaya devam etmek zorunda kaldım. Ne yapmalıyım, acaba nissen nin başarılı olup olmadığını tespit edecek tetkik var mı?teşekkürler
Konu kilitlendi.
Çok
6 yıl 11 ay önce #9388 Yazan: GÖKHAN
GÖKHAN tarafından Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları konusunda yanıtlandı
hocam bende bi reflu hastasi olarak ameliyatin zamaninin geldigini dusunuyorum bu konuda bana yardimci olabilirmisiniz ben su anda isim nedeniyle urdunde yasiyorum sadece ameliyat icin turkiyeye gelicem.
Konu kilitlendi.
Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum