Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

Beni de bağrınıza basar mısınız?

Çok
2 yıl 3 gün önce #10131 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Beni de bağrınıza basar mısınız? konusunda yanıtlandı

Efruh Yazan:: Su içsem gögsüm boğazıma kadar yanıyor.sırtım ağrıyor

İlginç. Prensip olarak bir kaç yudum su veya süt içildiğinde kısa süreli, geçici de olsa, bir rahatlama olması beklenir.

Ameliyatın çözüm oldugunu bilsem hiç düşünmeden olurum.

İlaç tedavisinden yarar görmeyen hastalarda hemen ameliyat kararı verilmemelidir. Bu hastaların ameliyattan yarar görmeme olasılığı da son derece yüksektir.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 3 gün önce #10132 Yazan: Koray Tuncer

Efruh Yazan:: Koray bey gastrit i olup reflü ameliyatı olanlar memnun mu?

Gastrit ve reflüyü birbirine karıştırmayın. İşleri yolunda giden, doğru seçilmiş hastalar tabii ki memnun.

Bilginiz var mı?site de geçmişte harika paylaşımlar olmuş fakat şu anda site de bir kişi bile yok sorularıma nasıl cevap bulacağım?

Kişiler genelde burayı sanal muayenehane olarak kullanıp, sorularına yanıt alıp daha sonra gelişmeleri paylaşmayınca, benim hevesim kırılmıştı ve uzunca bir süre foruma yazmadım. Siteyi de eski yazılımıyla kendi haline terk etmiştim. Siteyi kapatmaya da içimiz elvermedi. Sonuçta yazılımı yeniledikten sonra siteyi tekrar daha aktif kullanmaya başladık.

Neden zamanında faydalı paylaşımlar varken şimdi K imse yok?

Yaklaşık 1342 üye görünüyor. Bunların bir kısmı aktif değildir. Tahminim 1250 kadar üyenin 1-2 soru sorup tekrar uğramadığı yönündedir.
Maalesef forum yazılımda bu istatistiği pratik olarak ortaya koyamadım. Pratik bir yol bulursam, ayrıca paylaşırım.

Geçmiş olsun.

Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
2 yıl 3 gün önce #10133 Yazan: Koray Tuncer

Efruh Yazan:: Yanma, ağrılar, kulak burun bogaz şikayetleri kesilip bulantılarım mı kalacak?

Teorik olarak yanma, KBB yakınmalarının geçmesi gerekir. Bulantıyı bilemiyorum, sonuç değişken olacaktır.

gaz sorunu yaşicak mıyım?

Yemek borusu alt uçta sıkılaştırma işlemi yapıldığı için, kişiler yuttukları havayı çıkaramıyor ve dolayısıyla daha önceden gaz sorunu olmasa da operasyon sonrası gaz problemi yaşayabiliyorlar (=gas bloat syndrome).

Geçmiş olsun.

www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
2 yıl 3 gün önce #10134 Yazan: Koray Tuncer

Efruh Yazan:: Gelişmeleri buradan aktarmaya devam edecegim.

Paylaşım için teşekkürler.
Bitkisel ürünler bazen ciddi sağlık sorunlarına da yol açabilmektedir. Dolayısıyla tüketimde miktara özellikle dikkat etmek gerekir.
Benim bahsettiğiniz ürünle ilgili bilgi ve deneyimim yok, fakat yarar gördüğünüze sevindim.

Geçmiş olsun.

www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
2 yıl 3 gün önce #10135 Yazan: Efruh
Efruh tarafından Beni de bağrınıza basar mısınız? konusunda yanıtlandı
Sorularıma cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim hocam çok faydalı bir site.paylaşıma deneyimlere açık bir site ama malesef kimsenin olmaması üzücü.

Allah herkese şifa versin.

İlk gittiğim doktor bana ek olarak ursactive adında bir ilaç yazmıştı tok alınıyordu yanmayı kesmişti fayda etmişti.

Fakat genel cerrah sende safra kaçagı yok kes dedi.endoskopi çeken doktor "gurbetçi misiniz"dedi" evet " dedim psikolojik dedi.halbuki balık yagı ve kuenzim Q kullanınca oldu.agır geldi diye düşünüyorum.çünkü ikinci gün midemde sızı göğüste yukarı yayılıyordu hiç aklımın ucundan geçmedi reflü olacagım.hatta acile gittim kalp krizi şüphesi ile.4.gün başladı hafif bulantı.sonrası kabus.

motilium mide bulantısı giderdi.ursactive yanmamı.

Nekstepten fayda gördüm yada görmedim diyemiyorum çünkü sabah ve akşam aç içiyorum.antepsinde aynı şekilde.gaviscon kullanıyorum.

Allah nasip ederse buradan gittiğimde tedavimi düzenleyeceğim.

İnşallah fayda gören kesimden olurum.çünkü ileri de ameliyatlık duruma gelirsem kaçınılmaz olur.kalan ömrümü ızdırap ile geçirmek istemem.Allah ım korusun.

Bahsettigim ot ise evet haklısınız.bende katılıyorum o konuda.herşeyin fazlası zarar.yazımı okuyan arkadaşlara tavsiyem abartmadan kullanmaları.

Ben salataya katıp doğrayıp yaptım 8_10 yaprak.çayı da yapılıyormuş.çorbası da oluyormuş.hiç denemedim.salata da çiğ tüketmek mantıklı geldi.

Denemek isteyenler internetten araştırabilirsiniz.iki gündür kullanıyorum sıkıntılarım hafifledi ama geçmedi.tabi herkeste fayda saglar mı bilmiyorum.

Şifa Allah tan....

Allah sizden razı olsun Koray Bey.bende olsam verimli bir siteyi bırakamazdım.iyi ki buradasınız.

İnanın şuan yaşam koşullarım o kadar zor ki bu site umut oldu bana.

Hakkınızı helal edin.

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Çok
2 yıl 3 gün önce #10136 Yazan: Koray Tuncer

Efruh Yazan:: Hakkınızı helal edin.

Estağfurullah. Bu kadar kısa sürede bu kadar mesaj ile foruma katkıda bulunduğunuz, kendi deneyiminizi paylaştığınız, yani özetle forumun gerçekten hakkını verdiğiniz için ben teşekkür ederim.

www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum