2 kere ameliyat oldum, hala reflü belirtileri var

Çok
11 yıl 2 ay önce #4715 Yazan: emili@
emili@ tarafından 2 kere ameliyat oldum, hala reflü belirtileri var konusunda yanıtlandı
arkadaşlar selam,

bir kaç cevaptan sonra konu ile ilgili görüşler kesildi. aslında ben daha farklı bir yaklaşım bekliyordum.

uzun zamandır yazamıyordum.

reflü yastığı aldım faydasını görüyorum. gaviscon bide. tabii benim derdim, 2 kere ameliyattan sonra artık reflünün olmayacağı yönünde olduğu için "inandırıcılığım"ı da kaybetmiş bulunuyorum. ama acı çekmemi gerektirmiyor tabii..

bunda sonra yapılabilecekleri inceliyorum.

yinede herkese yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum.

umarım daha kapsamlı ve detaylı bir incelemeler bulurum..

sevgi ve saygılar.
emili@ (odtü)

Reflüzede!..

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
11 yıl 2 ay önce #4716 Yazan: Koray Tuncer

emili@ Yazan:: benim yol yürümek gibi bir hayat tarzım var, bundan dolayı nüks etme ihtimali var mıdır acaba..

Yol yürükmekle nüks arasında bir ilgi olamaz.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
11 yıl 2 ay önce #4719 Yazan: ömer_eutf
Sn emil@,
Henuz yayını bulamadım, veya öyle bir yayın yok..
Post-op nükslerle ilgili görüş çok genel kanı karın içi basıncını artıran aktivitelerin nükse sebep olabileceği, bu tip aktiviteler, kronik öksürük, kronik kusma (çoğu zaman psikojenik kökenli), ağır kaldırma, kronik kabızlık, karın kaslarını çok çalıştıran sporlar vs..
Daha öncede önerdiğimiz gibi, ileri tetkik ve inceleme yapan bir gastroenteroloji kliniğine başvurmanız.
Sevgiler.

Dr. Ömer Küçükdemirci

Çok
11 yıl 2 ay önce #4724 Yazan: emili@
emili@ tarafından 2 kere ameliyat oldum, hala reflü belirtileri var konusunda yanıtlandı
hocam teşekkürler..

ağırlık kaldırma:
eğer ki bir insan ameliyat olduktan sonra diyelimki 8 ay sonrada ağırlık kaldırırsa nüks etme ihtimali nedir acaba? bu çok önemli. eğer 1 sene sonra bile ağırlık kaldırınca nüks ediyorsa bende ki problemin ana kaynağı olabilir. (tatile giderken en azından bir çanta dahi olsa taşıyoruz hepimiz, ve tabii ki bende bunu yaptım, ilginç olan bu bilginin fazla bilinmemesi)

ayrıca karın kaslarını çalıştıran sporlar:
bu konuda benim için önemli, diyelimki şarkı söyleyen bir insanda nüks etme olabilir mi. çünkü gayri bazen yüksek sesle şarkı söylemiş olabilirim!.. Şarkı söylerken boğazımda takılmalar oluyordu eskiden, şimdi de öyle. artık söylemekten korkuyorum.

gastoenteroloji kliniği:
KBB servisinde reflüye bağlı larenjit ve farenjit VAR.

ama, devlet hastanesinde endoskopi ve baryumlu grafi yaptırdım, reflü belirtileri yok. hepte bana denk geliyor ama daha öncede bunlarda ZATEN REFLÜ GÖRÜNMÜYORDU ama normalde vardı (hietal herni, ameliyatlarrdan önce) şimdi benim doğal olarak bunda çekincem var.

bir kaç gün önce internette bazı doktorların reflünün bazen phmetri de bile görünmeyeceği üzerine yazılar okudum. ben konunun uzmanı değilim ama çaremi aramak durumundayım.

herkese saygılar...

Reflüzede!..

Çok
11 yıl 2 ay önce #4725 Yazan: emili@

ama, devlet hastanesinde endoskopi ve baryumlu grafi yaptırdım, reflü belirtileri yok. hepte bana denk geliyor ama daha öncede bunlarda ZATEN REFLÜ GÖRÜNMÜYORDU ama normalde vardı (hietal herni, ameliyatlarrdan önce) şimdi benim doğal olarak bunda çekincem var.

yanlış anlaşılmayı önlemek için düzeltiyorum. 1. ameliyattan sonra yaptırılan bu testlerde reflü yok görünüyordu. fakat sonra 1.5 cm kayma olduğu anlaşıldı. (gerçi ben o zaman doktoruma demiştim "buraya her ne koyduysanız yukarıya kaydı" diye ama inandıramamıştım)

ben tabii şüphe ile yaklaşmaktan yana değilim bu bilimsel analizlere. bazen görünmemezlik durumu nedir. her insanın durumu aynı değildir zaten.

umarım herşey güzel olur herkes için. Şimdi biraz iyiyim diye fazla kendimi harap etmiyorum, reflü yastığı ağrılarımın %40 nı geri aldı diyebilirim. BUNA DA ŞÜKÜR.

Reflüzede!..

Çok
11 yıl 2 ay önce #4727 Yazan: Koray Tuncer
Çantanız 40-50 kg olursa işler karışabilir.
Şarkı söylemenin sorun yaratacağını zannetmiyorum. Spor derken, halter, body building gibi karın kaslarına ciddi yük bindiren sporlar kastedilmektedir.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Sorumlular: İrfan Yorulmazfatihogut
Geliştiren: Kunena Forum