Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

2 kere ameliyat oldum, hala reflü belirtileri var

Çok
10 yıl 9 ay önce #4731 Yazan: emili@
emili@ tarafından 2 kere ameliyat oldum, hala reflü belirtileri var konusunda yanıtlandı
koray hocam saolun,
sanırım 40-50 kilo işleri karıştırmıştır. bunu yapmış olmak istemezdim. ama bilsem yapmazdım.
ilk ameliyattan sonra, kusmaya kadar herşey çok güzeldi.

bugün yatmaya yakın bişeyler yedim (çok acıkmıştım), şimdi konuşamıyorum..

herkese sağlık diliyorum.

Reflüzede!..

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
10 yıl 9 ay önce #4732 Yazan: emili@
emili@ tarafından 2 kere ameliyat oldum, hala reflü belirtileri var konusunda yanıtlandı
koray hocam,

ben aslında gerekirse izmir'e de gelebilirim. ama tam olarak derdimi bilmem gerekiyor. forumdan derdimi biliyor olmalısınız, işler sarpasarmış ama diyelimki reflüm tespit edildi, bu durumda yapılabilecek bir çözüm mevcut mu? mesela Serhat hocamın, stretta metodu uygulamaları var...

Allah kimseyi çaresiz bırakmasın.

teşekkürler...

Reflüzede!..

Çok
10 yıl 9 ay önce #4733 Yazan: kingsdontdie
Selamlar
Sevgili emili ben de ameliyat olana kadar tetkiklerimde phmetre de dahil hiçbirşey çıkmadı.
Ama rutin endoskopilerimde hep kr.özefajit çıkıyordu.
Gata, Çapa, Ege ünv'de dahil olmak üzere hep kendim ameliyat olmak istedim ama istemekle kimse ameliyat yapmıyor.
Uyumak benim için ızdıraptı ve ben reflüye bağlı şikayetimi ancak her gece 1 panto attıktan sonra 3 yastıkla 45 derece eğim yaparak ayrıca koltuğa da sırtımı dayayarak aşabiliyordum.
Ahmet hocama ameliyat olduktan sonra şikayetlerim az da olsa devam eder gibiydi fakat laroxyl 25mg gece yatmadan yutunca onlar da Allah'a şükür kayboldu.
Şu an postop 3. ay bitmek üzere. Yemeklerde takılma halen mevcut, aslında ramazandan önce takılmalar bayağı azalmıştı fakat oruçla beraber iftarlarda çok sıkıntı çekmeye başladım.
30kg kadar ağırlık taşıdığım oluyor. Ben de sizin gibi nüks den korkuyorum fakat yemekler takılınca darlık devam ediyor diye rahatlıyorum.
Bu ağırlık kaldırmanın bir tedbir olarak yasaklandığını düşünüyorum.
Ameliyat dikişlerinin bu kadar da kolay atması bana hiç mantıklı gelmiyor. Yine de tırsıyorum :)
Sizin gibi şiddetli kusmam hiç olmadı ama bazen takılmalarda yiyeceği aşağıya geçirmek için içtiğim su veya ayranı kusarak çıkardığım oluyor. (mide içeriğini değil)
Sonuç olarak yıllar sonra yemeğin üstüne ve yastıksız olarak yatmaya başladım. Şikayetim de yok fakat her an olacağından da korkmaktan kendimi alamıyorum.
İnşallah sizlere yaşadıklarımla ilgili yararlı olabilecek bilgiler verebilmişimdir.
SAYGILAR sunarım.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Murat

Çok
10 yıl 9 ay önce #4734 Yazan: ömer_eutf
Sn emil@ her reflu reoperasyonunda cevap %10 azalır, daha önce dediğim gibi ayrıntılı bir inceleme sonrası, alanında uzman; gastroenterolog, cerrah, kbbci, psikiatrist, kardiolog ve göğüs hastalıkları uzmanlarının ortak değerlendirmesi gerekebilir bu da hastaların tartışıldığı bir konsey ortamında olabilir. Uzman grup bahsettiğiniz strettadan-ameliyata değişen yelpazede ve bazen hiç bir şey yapmayıp psikolojik destek tedavisi dahil olmak üzere herhangi bir öneri kararına ulaşabilir, anladığım kadarıyla siz üstü kapalı şekilde şunu soruyorsunuz, tamam ben gelirim her incelemeyi yaptırırım ama sonra ne olacak?? iyileşebilecek miyim.
Buna evet veya hayır kesinliğiyle cevap verebilecek bir hekim olduğunu düşünmüyorum.
sevgilerimle

Dr. Ömer Küçükdemirci

Çok
10 yıl 9 ay önce #4735 Yazan: Koray Tuncer

kingsdontdie Yazan:: Bu ağırlık kaldırmanın bir tedbir olarak yasaklandığını düşünüyorum.

Çok doğru.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
10 yıl 9 ay önce #4765 Yazan: emili@
hocam selamlar,

ameliyat sonrası kusmanın (yemek borusundaki içeriğin ağızdan çıkması, yani mideye inmeden) yaratabileceği etkilerin ne olacağına dair bilgilere nasıl ulaşabilirim.
burada oluşan basıncın yaratabileceği etkileri de merak etmiyor değilim. gerçi ne oluyorsa bu basınçtan dolayı oluyor ama.

kusmadan soonra ertesi günü oluşan faranjit tarzı etki hala var ve ben dayanamıyorum, dayanacak gücümde yok artık. her tarafı tarıyorum.

aslında dilde paslanma, dişlerde aşınma, konuşma zorluğu vs... hep reflüyü işaret ediyor ama.
2. ameliyattan sonra yine kayma olmuşsa ben ne yapacağım arkadaşlar. en azından bunu nasıl anlayacağız. anlasakta neyle çözeceğiz.

BU ŞEKİLDE HAYAT GEÇMEZKİ. ZEHİR OLDU HERŞEY. artık çözümsüzlükler içinde değil, çözüme doğru yol almak istiyorum.

hepinize sevgiler.

acı gelip beni buluyor, oralı olmak istemiyorum ama...

Reflüzede!..

Sorumlular: İrfan Yorulmazfatihogut
Geliştiren: Kunena Forum