Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

2 kere ameliyat oldum, hala reflü belirtileri var

Çok
10 yıl 10 ay önce #4896 Yazan: emili@
emili@ tarafından 2 kere ameliyat oldum, hala reflü belirtileri var konusunda yanıtlandı
arkadaşlar tekrar selam. imanım gevredi şu boğaz ağrılarından.

öncelikle 25 ekimde yazdığım (doğum günümdü) mesajın hikayesini anlatayım. yutkunurken sol tarafta bir ağrı oluyor. önceki akşam ışığın güzelce vurduğu bir aynadan ağzımın içine baktım. sol tarafta nohut büyüklüğünde bir kitle. AMAN ALLAHIM. ben zaten konuşamıyorum. ölüme terkedilmiş gibi hisettim kendimi. konuşunca boğazımda karıncalar geziniyor sanki.

tabii uzmanlar bana kızacak ama sigaraya sarıldım. yapacak başka hiçbirşey yok. kronik faranjit de cabası.

aramadık taramadık bişey kalmamıştı. en son lokman hekim tarzı yerlerde birisiyle konuşurken (günler öncesinde) ben sana ilaç karışımı yapacağım ağrıların geçer. fiyatı da bayağı var, 1700 gr. 130ytl. herneyse, ama tabii adama "ben inanmıyorum" dedim. serde müspet bilim okumuşluk var ya...
"ister al ister alma ama zaten bi dahakine sen kendin geleceksin" dedi yanındaki adam. ben tabii olayı çözmeye kendimce ne yapacağıma dair planlar kurmaya çalışıyorum. artık çareler tükenmiş hayat bitmişti benim için. işte o gün gittim adama, vereceğinin yarısını yap ilacını test edecem dedim, ama boğazımın görünür yerindeki nohut büyüklüğünü de gösterdim. adam baktı, tamam dedi. sen isveç şurubunudan al, ağzındaki yaraları da iyileştirecek dedi. yani bi çırpıda diğer bölgedeki ufak yaraları görmesi beni şaşırttı. her neyse.

aldım vesselam. gece yatarken ki dişlerde gıcırdanma/kaşınma duygusu şu an yok oldu. dişlerimi fırçalarken dahi ağrılar oluyordu ağzımda şu an oda iyi sayılır. kıpkırmızı olan bölgelerde normale dönüş var. zaten ağrının durumuna göre anlaşılabiliyor. sistem kendini belli ediyor!

konuşabiliyorum. mide bağlantı noktasında ki oluşan ağrılar hafiflemiş görünüyor. sadece dün akşam biraz turşu yemiştim, onun etkisi var boğazımda. (iyileşince hemen cozutmayacaksın, :-)

yalnız bi problem var, bu faranjit illetinden nasıl kurtulabilirim. bunun asitin etkisi olup olmayacağını çözemedim. eper asitten olsaydı sfinkterde ağrı yokken neden faranjit var. sinüzit olabilir mi. sfinkterdeki ağrı sol tarafta ama faranjitte boğazımın sol tarafında. ilk kusmadan sonrada aynı ağrı olmuştu.

yemek borusundaki ağrılarımın çoğu dinmiş durumda. karnımı içeri çekiyorken bir baskı hisediyordum. (1-2 yıl evvel bir ünlü doktordan dinlemiştim eğer böyle bir durumda baskı oluyorsa, bu yemek borusu iltihabı demektir demişti! KBB servisinin dediklerini doğruluyor zaten.) Şu an çok az ağrı var... 5 gün oldu ilaçları kullanalı. ama her an tetikte olmak insanı tedirgin ediyor. yinede çaresiz kalmaktansa...

bana söylenen yeniden bi opreasyon yapılamaz (yapışkanlık) eğer yapılsa bile başarı şansı düşer. bu durumda diğer alternatif TIBBİ yöntemleri araştırmıştım. ve bu siteyi bulmuştum.

Şimdi şunuda söyliyeyim, benim bunları burada anlatmamın ana sebebi, BUNUN ALTERNATİFİ BUDUR DEMEK İÇİN DEÐİL. bana iyi gelen bir durum sözkonusu. başkasına iyi gelmeyebilir ben bilemem bunu. ömür boyu da kullanmak zorundayım.

BEKLEME dönemine göre alacağım etkinin durumuna göre olmazsa geleceğim, başka çarem yok oluyor bu durumda.

Şunu da sorayım. normalde insanların boğazına bazen asit kaçar. fazla ağrı yapmaz. demekki bende sürekli asite maruz kaldığım için böyle oluyor herhalde. bunlar benim kendi yorumum.
testlerde asit olmaması benim için sürpriz değil. zira 1.5cm kayma olduğunda da asit yok görünüyordu.

herşeye rağmen bu siteye binlerce teşekkür ediyorum. derdimizi paylaştıkları için, bizi yönlendirdikleri için. duruma göre artık bi çaresine bakacağım.

herkese sevgiler saygılar. ALLAH HEPİNİZE SAÐLIK VERSİN. gerisi önemli değil.

Reflüzede!..

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
10 yıl 10 ay önce #4898 Yazan: emili@
emili@ tarafından 2 kere ameliyat oldum, hala reflü belirtileri var konusunda yanıtlandı
sevgili sefec yazınızı okudum, ama benim durumum sizinkiyle aynı olmayabilir. ben kustuğum için kaymalar dikişlerde atmalar olmuştu.

2. ameliyatımda kayan bölgeye tekrar onarıldı ama -BENİM TAHMİNİM -TAM YERİNE OTURMADI. DOLAYISIYLA HAFİF Bİ KAÇAK VAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
ama sizinki ağırlık kaldırmayla ilgili. bu konuda bişey diyemem. geçmiş olsun...

Reflüzede!..

Çok
10 yıl 10 ay önce #4899 Yazan: emili@
seferc:
ben karnımın üzerinde hiç yatmayı denemedim çünkü dikişleri zorlayacağından dolayı bundan sakındım. zaten yaralı geziyorum. iyice zarar görmesin diye.

Reflüzede!..

Çok
10 yıl 10 ay önce #4903 Yazan: emili@
hayatın tüm ihtimalleriyle savaşmak ne kötü... bugün iyi yarın kötü, acaba ne oldu, ne bitti, diye düşünmekten harap oldum.

bildiğim tek şey, hayatın bu şekilde yaşanmayacağı, yaşanamayacağı.

sabırlar diliyorum herkese...

Reflüzede!..

Çok
10 yıl 10 ay önce #4904 Yazan: seferc
seferc tarafından 2 kere ameliyat oldum, hala reflü belirtileri var konusunda yanıtlandı
sayin emili@-blader hic fundoplikasyonu cözdürmeyi düsündünmü?bu konu üzerine bilgi aldinmi 2 kere ameliyat olmussun sorunlarin eskisinden cok daha fazla-benimde agrilardan sikayetim cok fazla i$ göremez durumdayim-ben eger ikinci ameliyata girersem fundoplikasyonu cözdürmeyi düsünüyorum ciddi ciddi-benim miyde fitigida onarilmisti-bu konuyu biraz arastirdim tekrar ameliyatla cözdürenler olmus saygilar

Çok
10 yıl 10 ay önce #4905 Yazan: ilyas
ilyas tarafından 2 kere ameliyat oldum, hala reflü belirtileri var konusunda yanıtlandı
mrb seferc ben reflu hastasıyım sizde uzun zamandır oyleymissiniz edindiginiz tecrubeleri benimle paylasir misiniz

Sorumlular: İrfan Yorulmazfatihogut
Geliştiren: Kunena Forum