2 kere ameliyat oldum, hala reflü belirtileri var

Çok
16 yıl 6 ay önce #4907 Yazan: seferc
pharmacist-blader ben 2 yil evel reflu ameliyati oldum ama su an reflu sikayetlerim hic yok ama degisik sikayetler cekiyorum ameliyatdan dolayi-ben bu siteyi yeni buldum .eger bu siteyi ameliyattan önce görseydim ameliyat olurmuydum bilmiyorum-benim 20ye yakin mesaj yazdim burda onlari bir oku edindigim tecrübeler orda yaziyor-ameliyata hemen karar verme iyi düsün cok arastir -bence Stretta olayi ameliyattan daha cok mantikli eger faydasi oluyorsa -

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
16 yıl 6 ay önce #4909 Yazan: ilyas

seferc Yazan:: pharmacist-blader ben 2 yil evel reflu ameliyati oldum ama su an reflu sikayetlerim hic yok ama degisik sikayetler cekiyorum ameliyatdan dolayi-ben bu siteyi yeni buldum .eger bu siteyi ameliyattan önce görseydim ameliyat olurmuydum bilmiyorum-benim 20ye yakin mesaj yazdim burda onlari bir oku edindigim tecrübeler orda yaziyor-ameliyata hemen karar verme iyi düsün cok arastir -bence strada olayi ameliyattan daha cok mantikli eger faydasi oluyorsa -

ilginize tesekkurler....strettayı arastıracam yasım 21 ameliyattan cekiniyorum...hem bende sfinkter yetmezligide yok ama reflu var

Çok
16 yıl 6 ay önce #4910 Yazan: emili@
merhabalar, sevgili seferc, fondiplikasyonu çözdürmekten bahsettiğin şey herhalde nissen de yapılan operasyon değil mi? yani eski dikişlerin geri alınmasından bahsediyorsun tahminim.

ben zaten 2. ameliyata girerken doktoruma eski dikişleri sökmesini söylemiştim. en azından o zamanlar ki ağrılar daha fazlaydı. 1.5cm kayma olduğunu görünce sfinkter bölgesi yeniden onarılmış/sağlamlaştırılmış. ama yerinden oynayan şey tekrar dikiş tutmuyor diye düşünüyorum...

Şu an içinde zaten eski dikişlerin geri alınamayacağı söyleniyor. kolay gelsin herkese.

Reflüzede!..

Çok
16 yıl 6 ay önce #4912 Yazan: seferc
fundoplikasyon-türkcesi buna cerrahlar hokka diyor bir tv de türk cerrahdan duymustum-miydenin üst kismi hokka seklinde sarilarak dikiliyor-seninkinde kayma oldugundan tekrar söküp yeniden dikmisler anladigim kadariyla onarmislar-benim bahsetdigim o sarilip dikilen yeri yani hokkayi tamamen söktürmekten bahsettim-yani ilk basa dönüs-cünkü bende agrilardan dolayi memnun degilim fundoplikasyondan-hokkadan-doktor arkadaslar buraya fundoplikasyon yapilmis miyde resmi koyarsa güzel olur herkez tam nasil göründügünü görür-allah herkesin yardimcisi olsun saygilar

Çok
16 yıl 6 ay önce #4913 Yazan: emili@
işte o hokkayı sökemiyorlar, sökülmesi zor oluyor sevgili seferc, ya mideyide keserek alacaklar yada açtıkları zaman mide her tarafa yapışıyor. bana da söylenen bu!. çok zaman geçince zor oluyormuş. sanırım sendede epey zaman geçmiş üzerinden. geçmiş olsun

Reflüzede!..

Çok
16 yıl 6 ay önce #4914 Yazan: seferc
bak bunu bilmiyordum benimde 2 seneyi gecti demekki uzun süre gecince yapisiyor oraya miydeye-desene cözdürme sansimizda kalmadi ayvayi yedik ozaman-ben baska forumlarda okumustum adamin biri cok kilo kaybetmis iskelet gibi kaldim diyor adam cözdürmek zorunda kalmis-biriside sikayetlerden dolayi 3 üncü kez ameliyata girip hokkayi gevsettirmis-senin miyde fitigida varmiydi fitikta onarildimi yoksa sadece hokkami ?kac yil önce ilk ameliyati olmustun? Allah yardimcin olsun

Sorumlular: İrfan Yorulmazfatihogut
Geliştiren: Kunena forum