2 kere ameliyat oldum, hala reflü belirtileri var

Çok
11 yıl 1 ay önce #4916 Yazan: Koray Tuncer

seferc Yazan:: doktor arkadaslar buraya fundoplikasyon yapilmis miyde resmi koyarsa güzel olur herkez tam nasil göründügünü görür

Ana menü --> Tedavi --> Cerrahi tedavi bölümünde istediğiniz resimler var.
Üşenenler buraya tıklayabilir .

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
11 yıl 1 ay önce #4917 Yazan: Koray Tuncer

seferc Yazan:: adamin biri cok kilo kaybetmis iskelet gibi kaldim diyor adam cözdürmek zorunda kalmis-biriside sikayetlerden dolayi 3 üncü kez ameliyata girip hokkayi gevsettirmis

Buradaki sorunlar olasılıkla fundoplikasyonun çok sıkı olmasına bağlı kişilerde yutma sorunu ortaya çıkması ve bu sorunu giderebilmek için fundoplikasyon sıkılığının gevşetilmesidir.
Saygılarımla.

Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
11 yıl 1 ay önce #4920 Yazan: emili@
emili@ tarafından 2 kere ameliyat oldum, hala reflü belirtileri var konusunda yanıtlandı
merhabalar,
sevgili seferc hokka dediğin şeyin mekanizmasını bende bilmiyorum, ama mesela "biraz gevşetilebilir" olduğunu doktorlar konuşurken duymuştum. bunlar teknik konular, ama hokka artık birbirine yapışmış yeni bir "şey" olmuş", mesela dikişte yok orda.

ya herşeyin çaresi vardır tabii ki, ama sonucun ne olacağını kestirmek önemli, en önemli olan şey bu. acılarla yaşanmayacağını da göz önüne almak lazım.
herkese sevgiler.

Reflüzede!..

Çok
11 yıl 1 ay önce #4921 Yazan: seferc
seferc tarafından 2 kere ameliyat oldum, hala reflü belirtileri var konusunda yanıtlandı
sayin drkoray-emilinin dedigi gibi belli biri süre uzun bir süre gectikten sonra gercekten fundoplikasyon o bölgeye miydeye yapisiyormu ?yani miydeye kaynakmi oluyor?yoksa dikisleri sökünce kendi kendine aciliyormu?birde bilmek istedigim o dikisleri atarken cerrahlar miyde deliniyormu?yoksa miydenin sadece üst yüzeyindenmi dikiyorlar?saygilar

Çok
11 yıl 1 ay önce #4925 Yazan: Koray Tuncer
Sayın seferc,
Dikiş atılırken midenin delinmediğini biliyorum. Üstünden dikiliyor. Diğer sorunuzun yanıtını bilmiyorum. Sinan Bey'den yanıt için yardım isteyeceğim.
Geçmiş olsun.

www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
11 yıl 1 ay önce #4926 Yazan: emili@
emili@ tarafından 2 kere ameliyat oldum, hala reflü belirtileri var konusunda yanıtlandı
sevgili seferc en ufak hatanın nelere malolacağını düşünsene,
eğer dikiş diker gibi yapılırsa, toplu iğne ağzı kadar delikten bile sızacak mide içeriği bütün iç organları harap eder. yani sitemin ana mekanizmasını bozar zaten... biz yemek borusuna kaçan azıcık asitle başedemiyorken hertarafın asitle dolması herhalde hızlandırılmış ölüme davetiyedir.

bu arada siz almanyada mı ameliyat oldunuz, sanırım bir alman lafı geçmişti yazılarınızda...

Reflüzede!..

Sorumlular: İrfan Yorulmazfatihogut
Geliştiren: Kunena Forum