2 kere ameliyat oldum, hala reflü belirtileri var

Çok
11 yıl 1 ay önce #4937 Yazan: seferc
seferc tarafından 2 kere ameliyat oldum, hala reflü belirtileri var konusunda yanıtlandı
drkorar bey cevaplariniz icin tesekkürler- Emili evet ben alamanyada ameliyat oldum bu sitedeki eski yazilari okurken bir sey dikkatimi cekti vatandasin birisi demiski eger ameliyat olacaksaniz yurt disinda olun demis alakasi yok -yurtdisindada ameliyat olup cok sorun yasayanlar da var eger bu ameliyat yaptirilacaksa gercekten uzman kisilere yaptirilmali en azindan 200-300 ameliyat tecrübesi olmali. benim fikrim

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
11 yıl 1 ay önce #4938 Yazan: Koray Tuncer

seferc Yazan:: vatandasin birisi demiski eger ameliyat olacaksaniz yurt disinda olun demis alakasi yok -yurtdisindada ameliyat olup cok sorun yasayanlar da var eger bu ameliyat yaptirilacaksa gercekten uzman kisilere yaptirilmali

Bu yorumunuz için teşekkürler. Dikkati çekmesi için ben mesajınızın görünümyle azıcık oynadım. Umarım sakıncası yoktur.
Sevgiler.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
11 yıl 4 hafta önce #4947 Yazan: coşkun
coşkun tarafından 2 kere ameliyat oldum, hala reflü belirtileri var konusunda yanıtlandı
Erken dönemdeki yani ameliyattan sonraki ilk altı aydaki kusmaların nükse neden olabileceğini bizim forumda bir ara okumuştum. Geçmişte kusmak için zorladığımda daha sonra ameliyat bölgemde ağrı hissetiğimi hatırlıyorum.

Çok
11 yıl 3 hafta önce #4993 Yazan: fatihogut
Mide reflüsü ve gırtlak reflüsü iki ayrı konudur. Zamanında gırtlağınızda oluşmuş olan hasarların düzelmesi uzun zaman alabilir. Size ilk öneride sunulduğu gibi reflü konusunda deneyimli bir KBB uzmanının takibine girmenizde yarar var. Ege REflü çalışma grubu olarak ameliyat sonrası hastalarda yaptığımız çalışmada bunları detaylıca yazdık. İngiizce olan bu çalışmanın sonuçlarını size gönderebilirim. Ayrıca reflü konusunda ayrıntılı bilgi için web sayfamı inceleyebilirsiniz.
Geçmiş olsun.

Prof Dr Fatih Öğüt
Ege Üniv.Tıp Fak. KBB Hast.Öğretim Üyesi &
Tel: 0232 3902600 (Ege KBB Kliniği)
Muayenehane: Plevne Bulvarı Rumeli Apt No:16 Kt:5 Daire:9 Alsancak İzmir
Tel: 0232 4636868 GSM: 0532 6526020
www.fatihogut.com

Çok
11 yıl 3 hafta önce #4994 Yazan: ececan
ececan tarafından 2 kere ameliyat oldum, hala reflü belirtileri var konusunda yanıtlandı

fatihogut Yazan:: Mide reflüsü ve gırtlak reflüsü iki ayrı konudur. Zamanında gırtlağınızda oluşmuş olan hasarların düzelmesi uzun zaman alabilir. Size ilk öneride sunulduğu gibi reflü konusunda deneyimli bir KBB uzmanının takibine girmenizde yarar var. Ege REflü çalışma grubu olarak ameliyat sonrası hastalarda yaptığımız çalışmada bunları detaylıca yazdık. İngiizce olan bu çalışmanın sonuçlarını size gönderebilirim. Ayrıca reflü konusunda ayrıntılı bilgi için web sayfamı inceleyebilirsiniz.
Geçmiş olsun.

hocm sizi bu forumda görmek cidden cok buyk bi mutluluk...
Gögsumun tam ortasında nerdeyse surekli bi agrı var. terleme de yapıyo... beni en cok bu rahtsız ediyo bu durumd ne yapmam lazım... reflu icin ilac kullanmama ragmen bu agrıya pek bi etkisi olmuyo... bogazımda da bi ara farenjit vardı ama su an yok...
reflude bu tip bi agrı var mı... yanma gibi degil...

reflü:(

Çok
11 yıl 2 hafta önce #5036 Yazan: emili@
emili@ tarafından 2 kere ameliyat oldum, hala reflü belirtileri var konusunda yanıtlandı
selam herkese,

sevgili ececan'ın söyledikleri ağrıların çoğu bende de var zaten, farenjit (sürekli) vb, yalnız bu terleme durumunu reflüyle ilgili sanmıyordum, ama daha önce bu forumda yine başka bi arkadaş (seferc olabilir) bahsetmişti. bu durum bende de var, canından bezdirircesine...

ben bunlara tahammül etmek istiyorum, yalnızca farenjit ve sfinkter bölgesinde ağrı olmasın yeter... ara ara problemler oluyor ama SÜREKLİ TETİKTE OLMAK GEREKİYOR.

herkese sevgiler saygılar.
Fatih hocanın sitesini inceliyorum.

Reflüzede!..

Sorumlular: İrfan Yorulmazfatihogut
Geliştiren: Kunena Forum