Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

2 kere ameliyat oldum, hala reflü belirtileri var

Çok
10 yıl 9 ay önce #4694 Yazan: ömer_eutf
Ph metrik, manometrik, impedansometrik inceleme yapıldı mı?

Dr. Ömer Küçükdemirci

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
10 yıl 9 ay önce #4696 Yazan: emili@
emili@ tarafından 2 kere ameliyat oldum, hala reflü belirtileri var konusunda yanıtlandı
hocam yok, onlar yapılmadı,
ama baryumlu grafi ve endoskopi yapıldı, bunu 2. ameliyattan öncede, sonrada (yani bu süreçte) yaptırdım. ama reflü görünmüyor, geçişler normal deniliyor... hatta endoskopiyi CDye aldırdım.

ama ilk ameliyattan önce motilite yaptırmıştım.
ben şu an fiziksel çözümlerle idare ediyorum. ama bir yandanda araştırmak zorundayım. bu foruma bu yüzden kaydoldm.

kusmanın (neredeyse patlayacaktım), sarılan bölgeye zarar vereceğine dair literatür bilgisi var mı, zarar verdiyse bu nasıl anlaşılacak.. benim araştırmalarımdan bişey bulamadım.

gerekirse ph metri (sanırım motilite oluyor, veya diğer analizleri yaptırabilirim)

teşekkürler.

Reflüzede!..

Çok
10 yıl 9 ay önce #4697 Yazan: emili@
emili@ tarafından 2 kere ameliyat oldum, hala reflü belirtileri var konusunda yanıtlandı
kusmanın (neredeyse patlayacaktım), sarılan bölgeye zarar vereceğine dair literatür bilgisi var mı, zarar verdiyse bu nasıl anlaşılacak.. benim araştırmalarımdan bişey bulamadım.

bundan kastım DOKUYA ZARAR vermektir, tabiiki kaymaya sebep oldu, problem tekrarlandı...

yani yemek borusunda bi problem oluşurmu vs. (böyle bir durum endoskopide belli olurdu zaten ama bişey söylenmedi)

tekrar sevgi ve saygılarımı sunuyorum

Reflüzede!..

Çok
10 yıl 9 ay önce #4698 Yazan: kingsdontdie
laroxyl 25 mg denediniz mi? bBenzer şikayetlerim postop kaybolmadı ama laroxyl 25 ile düzeldi. Tavsiye ederim...
SAYGILAR...

Çok
10 yıl 9 ay önce #4700 Yazan: ömer_eutf
Sn emil@ aslında bu durum için daha önce litaratür bakmıştım, post op kusmalarla alakalı bir sonuç bulamadım, ama genel olarak karın basıncını artıran hareketlerin, yaşayış tarzının özellikle kısa dönem ve daha az olmakla birlikte uzun dönem relapslara neden olduğu söyleniyor.
Daha sonra bu yayını buraya koyarım, şimdi bulamadım bilgisayarımda.
Sevgiler

Dr. Ömer Küçükdemirci

Çok
10 yıl 9 ay önce #4702 Yazan: emili@
arkadaşlar sağolun,

sevgili kingsdonrdie, evet, laroxyl kullandım, uyku yapmaktan başka bir faydasını göremedim, daha öncede psikolojik olduğunu düşünerek doktorum "cipram" önermişti. ben her ne kadar psikolojik olmadığını da söylesem yinede doktoru dinleyerek kullandım. başka çare yoktu sonuçta...

ömer hocam post op kusmaları koyarsanız belki bir fikir çıkarabilirim, benim yol yürümek gibi bir hayat tarzım var, bundan dolayı nüks etme ihtimali var mıdır acaba..

sevgiler.

Reflüzede!..

Sorumlular: İrfan Yorulmazfatihogut
Geliştiren: Kunena Forum