Hp bulunmadan hp tedavisi?

Çok
6 yıl 5 ay önce #11458 Yazan: Alperen
Hp bulunmadan hp tedavisi?, Alperen tarafından oluşturuldu
Merhabalar.
ilk raporlarımı yazayım
istek nedeni:dispepsi
özefagus:diyafram kıskacı ve gastrik pililerin bitiminde z çizgisi 39 cm de breaber geçildi.
kardi: submukozal vasküler yapılar belirgin izlendi. aös endoskopu tam kavramıyor.
fundus: submukoal vaskuler yapılar belirgin izlendi
korpus: submukoal vaskuler yapılar belirgin mukoza hiperemik görünümde izlendi +biyopsi almışlar burdan
angulus: hiperemik görünümünde izlendi
antrum: hiperemik görünümünde izlendi+ biyopsi
bulbus ve duo 2.kısım=normal ve biyopsi
sonuç aös yetmezliği antralpredominant gastrit+ çölayak belki?
öneri bx takibi biyopsi sonnucu

biyopsi sonucu
tanı:duedonit duedonum 1 ve 2 nolu materyal
ödemli mide mukoza örnepi 3(antrum) ve 4(korpus) nolu materyal

histokimya:
3 ve 4 nolu metaryal histokimyasal boyama
PAB:intestinal metaplazi:izlenmedi
giemsa: h.pylori:izlenmedi

biyopside helicobacter pylori çıkmamasına rağmen doktor hpylori tedavi verdi ve içinde flagly largopen cravit 2x ppi var(cravitin hakkında çok fazla kötü yorum var). Güvenilir bir tedavimidir ? Cravit çok zararlı diyolar genelde forumlarda doktoruma soramadım.(buhafta sınavlarım olduğuiçin haftaya başlıcam tedaviye)
not:şikayetlerim mide bulantısı ve şişkinlik ağırlıkllıydı.
hatta 5sene önce falan hp tedavisi oldum direk geçmedi ama azalarak bitti şikayetleirm o zamanki raporum buydu www.reflumvar.org/index.php?option=com_k...6&id=9891&Itemid=405 benzer şikayetlerim olunca hiç uzatmadan koştum doktora.
+ kan testi aldı antikor teşhisi için tedavi bitince kontrol edicek kan testinide.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 5 ay önce #11461 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Hp bulunmadan hp tedavisi? konusunda yanıtlandı

Alperen Yazan:: biyopside helicobacter pylori çıkmamasına rağmen doktor hpylori tedavi verdi

H. pylori (Hp) midede yamalı dağılım gösterir, bu nedenle midede bulunmasına rağmen biyopsi örneği alınarak yapılan araştırmalarda ortaya konamayabilir. Hekim de klinik bulgulara göre inisiyatif kullanıp, Hp tedavisi uygulamaya karar verebilir.
Ben kanıta dayalı tedavi yapmaya çalıştığım için CLO testte ve özellikle de biyopside Hp saptamazsam Hp tedavisi vermiyorum, klinik olarak gerekli görürsem "üre nefes testi" yaptırarak Hp varlığını tekrar araştırıyorum (bu tetkik yamalı dağılımdan etkilenmez), burada da negatif bulursam tedavi vermiyorum.

+ kan testi aldı antikor teşhisi için tedavi bitince kontrol edicek kan testinide.

Türkiye'de Hp sıklığı yüksek olduğu için benim eğitim aldığım Ege Tıp Gastroenteroloji ekolü kan testi ile Hp tanısı koymuyor.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
6 yıl 5 ay önce #11479 Yazan: Alperen
Alperen tarafından Hp bulunmadan hp tedavisi? konusunda yanıtlandı
antibiyotikleirn özellikle cravitin yan etkisinden korkuyorum

daha önce klacidli kullanmıştım 4-5 sene önce. benzer şikayetlerim vardı fakat yanlış doktorlara gitmem sebebiyle olay dahada ilerlerdi hatta üstte eski linkim var buraya yazmıştım. yaklaşık 65 kilodan 45-50 kiloya düşmüştüm 6ayda.Bu tedaviyi aldıktan sonra kilo vermedim bida ama yeme içme düzenim geri gelmesi ve tamamen iyileşmem kısa sürede değil uzun sürede geri gelmişti. Bu sefer 1-2 hafta geçmeyn bulantı olunca eski doktoruma koştum direk. Vize haftam olduğu için sınavdan sonra(haftaya) başlıcam tedaviye bunda sıkıntı olur mu?

Çok
6 yıl 5 ay önce #11481 Yazan: Efruh
Efruh tarafından Hp bulunmadan hp tedavisi? konusunda yanıtlandı
Çok geçmiş olsun alperen.

demir, d vitamini dahil değerlerin baktırdın mı?

Boğaz reflüsü olduğumda yaşadım mide.bulantısını.hele.boğazımdaki yanma kabus gibiydi.su içsem yanıyordu sırtım, boğazım, göğsüm hayata küsmüştüm.
Başlığımı ve önceki yazılarımı okuyabilirsin.

İlk başta nexstep adında ilaç kullandım taki bir ay öncesine kadar.

Bir ay önce (doğal yumurta,mevsiminde sebze meyve bulunca ve evde peynir, yoğurt, tereyağı gibi yiyecekleri yapmaya başlayınca) bir cesaret bu ilacı da bıraktım.
Şu anda hiç olmadığım kadar iyiyim.(çok stres yaptığımda ve çok aç kaldığım zamanlar hariç yanma değil ama yukarı çıkış oluyor) buna da çok şükür

Ayrıca d vitamini ve demir hapı kullanıyorum.eksiklik olduğu için.d vitamini kemik ağrılarımı ciddi oranda azalttı ve uykumu düzenledi.

Şunu da belirtmeliyim özellikle Eşimin de bağırsak rahatsızlığı var d vitamini kullandığında ağrıları yok oluyor.

Ek olarak benim mide bulantılarım korkunçtu..bulantıyı bu kadar hissetmem taşikardi kaynaklıymış.şimdi iyiyim
Midemden dolayı olan bulantı ise yukarı çıkış olunca oluyor. Artık ayırt edebiliyorum.

Tavsiyem eğer tüketiyorsan hamurlu gıdalar, hazır gıdalar, aburcubur,çay.kahve,nescafe tüketmemen ve mümkünse evde yapılmış (hazır olmayan peynir, zeytin yemen) ekmek tüketme yada illa yiyeceksen orta büyüklükte bir dilim.(ben ekmek tükettiğim zaman yerdim sadece reflümü azaltsın diye ama bi süre sonra gene açlık,halsizlik hissederdim
Bunu yaşamamdaki Suçlunun ekmek olduğunu keşfettim.)bağırsaklarımın değerli olduğunu anladım.

Birde benim tansiyonum hep düşüktür ve çarpıntı yapar ve akabinde mide bulantısı yapar.ceviz tükettiğimde tansiyonum 7-5 olur çarpıntı ve bulantı yapar.

Bende Açlık çarpıntı ve bulantı yapar.

Bugüne gelene kadar bu yaşadıklarımı test ederek bildim ve bi çok şey denedim.azda olsa iyi gelen yılandili vardı yiyecek olarak.

Mide.bulantısına göbek düşmesi diyen bile oldu :))

Sana tavsiyem vücudunu dinleme diyenlerin aksine "vücudunu dinle,tanı "

Mide.bulantılarının Psikolojik boyutu da var.bende çok nadir olduğu için (işin içinden çıkılmaz olduğu durumlarda)yorum yapamıyorum

Allah hepimize şifa versin.artık mide bağırsak rahatsızlıkları çok genç yaşlara düştü.

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Çok
6 yıl 5 ay önce #11483 Yazan: Alperen
Alperen tarafından Hp bulunmadan hp tedavisi? konusunda yanıtlandı
bende boğazımda yanma hissediyorum aç kaldığımda veya mide asit düzenleyici almadığımda arada. ama bu beni rahatsız etmiyo. hani bi rahatsızlık var ama yaşanır. fakat mide bulantıları çok yoruyo beni hiç bişi yapasım gelmio zaten araç tutmasıda yaşayan ben otobüsle işe eve gitmek çile oluyor. özellikle boğazımda hissediyorum bulantıyı da. sanki tıkanmışta birşey geçmicek yemek yesem yutamıcam su içsem boğulucam gibi bi şişkinlik gibi oluo bulantı. ekmek zaten sadece kahvaltıda yerim yersem. kahve falan alışkanlığım hiç yoktur. sigara alkol falanda kullanmam. folat eksikliğim varmış ama doktor çokta önemli değil dedi. aslında biraz hareketsiz ve yağlı besinlerle dolu bir yaz geçirdim. ideal kilomdan +6,+7 yükseğe çıktım. 1,78 boyunda 77 kiloyum şuan. bununda etkisi olabilir biraz düzensiz beslendim ve yaşadım. ilaçlar bitince onlarıda düzene sokmaya çalışcam.

Çok
6 yıl 4 ay önce #11484 Yazan: Efruh
Efruh tarafından Hp bulunmadan hp tedavisi? konusunda yanıtlandı
Yaşadıklarını yaşadım su içince boğazımda engel olan birşey varmış gibi hissediyordum midem boğazımdaymış gibi.

Vitamin eksiklikleri çok etkiliyor.sakın ihmal etme adı üzerinde "eksiklik".elbet vücudunda bir rahatsızlıpa oluyordur
Eğer doktor un d vitaminine baktıysa şanslısın.çünkü her zaman doktorlar istemeyebiliyorlar.ayrı bakılıyor diye hatırlıyorum.

"Hareketsiz ve yağlı besinlerle dolu bir yaz"cümlesi kendini tanıyor olman açısından çok hoşuma gitti.çünkü çoğu insanlar hiç ama hiç dikkat etmiyor

Bendeki eksik değerlerden ve önce-sonra yaşadıklarımdan bahsedicem biraz.
Tarkan karakan a çok teşekkür ediyorum d vitamini eksikliğimi söyleyen gastroentoloji doktoru idi.kullandım d vitaminini kemik ağrılarım düzeldi.uykum düzeldi ve birkaç değişiklik te oldu tabi ki (mesrla başağrıları)
En belirginleri bunlar oldu

Geçen yıl tam 1 yıl ev yemeklerinden uzak kaldımhep dışarda yedim.bende sebepsiz sorunlar çıktı.en son düşk tansiyonum iyice düştü.yediklerimi her gün eledim sebebi ne olabilir diye.değişen birşey yoktu.üstelik ağzımda aftlar çıkmaya başlamıştı.hayatım boyunca sadece bir kere gebeliğimde çıkmıştı aft ve bir daha hiç yaşamamıştım taaki geçen yıla kadar.

Doktor a gittim ferritin 2.3 tü.ilk gastroentoloji ye gittiğimde yüksekmiş biraz daha fakat dışarıdan yemeye başladıktan sonra kısa sürede düşmüş.halbuki dört-beş öğün yiyordum.mide koruyucu (yada ppı ) kullanmama rağmen reflü yaşadığım oluyordu.

Ben eksik vitaminlerimi kullanmaya başladım ve şunu anladım ki bizi ayakta tutan sağlıımızı koruyan vucudumuzdaki vitaminler ve mineraller.(sitedeki hocalarımdan özür dilerim eğer bir yanlışım var ise).
Çünkü ben eksik değerleri düzeltmeye başladıkça kendimi iyi hissetmeye başladım

Yaklaşık bir ay önce de ya Allah dedim ilacı bıraktım.Allah a çok şükür.

Şimdi "ayağım ağrıyor,kemiklerim dökülüyor" diyene d vitaminine baktır dediğimde bana öyke bir bakışları var ki "hadi canım vitamin eksikliği"
Birkaç ay önce d vitaminine baktır dediklerimden biri sırf merak ettiği için doktor a gittiğinde istekte bulunmuş d vit.eksik çıkmış.

Hiç sağılığımıza önem vermiyoruz

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Geliştiren: Kunena forum