İBS (İRRİTABLE BARSAK SENDROMU)

Çok
14 yıl 8 ay önce #7857 Yazan: romeo
romeo tarafından Cvp:İBS (İRRİTABLE BARSAK SENDROMU) konusunda yanıtlandı
"drkoray yazan
Sayın RoMeO, serzenişinizi anlıyor ve saygıyla karşılıyorum. Ama ben daha iyi çalışan, yazlımı güncel bir site oluşturmaya çalışırken ve bu işlemi de sıfır veri kaybıyla yapmaya çalışrken, üstüne üstlük 1 hafta kadar önce babamın ölüme çok yaklaştığı, aracının kullanılamaz hale geldiği trafik kazası sorunlarıyla boğuşurken yanıt vermeye zaman bulamadığım için kusura bakmamanızı rica ediyorum.

Not: Serzeniş mesajınızı silmiş değilim. Sadece forum yazılımı değişiklikleri sırasında onu aktaramadım. Böylece toplamda 2 mesaj ile minimal veri kaybı olmuş oldu.

Saygılarımla."

Koray Bey ,

Mesajımın silinmesini istememle ilgili sanırım yanlış anlaşıldım. Serzenişte bulunuyorum hissine kapıldığınızdan dolayı üzgünüm sadece kullanıcı adımı başka platformlardada kullanıyorum. Size özel mesaj atamadığımdan dolayı buraya konu açarak durumumu anlattım ama sağlık problemlerimi iş ve arkadaş çevremin bilmesini istemediğimden silinme talebinde bulundum . Samimiyetime inanabilirsiniz babanızın durumuna gerçekten üzüldüm rabbim büyüklerimizi sevdiklerimizi başımızdan eksik etmesin umarım siz ve babanız yakın zamanda üzerinizde ki şoku atlatırsınız. Geri dönüş yaptığınız ve detaylı açıklada bulunduğunuz için ayrıca teşekkür ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
14 yıl 8 ay önce #7866 Yazan: Oğuzhan İmamoğlu
Oğuzhan İmamoğlu tarafından Cvp:İBS (İRRİTABLE BARSAK SENDROMU) konusunda yanıtlandı
Koray Bey, Babanızla ilgili mesajı şimdi okuyabildim... Büyük geçmiş olsun...

Çok
14 yıl 8 ay önce #7966 Yazan: Serdar
Serdar tarafından Cvp:İBS (İRRİTABLE BARSAK SENDROMU) konusunda yanıtlandı
İyi günler Koray Bey;
Yine başınızı ağrıtacağım için özür dileyek başlıyorum.
Kısaca ;

1-Sabahları kalktıktan sonra tuvalet ihtiyacını düzenli olarak gideriyorum,fakat 10 dakikadan önce çıkamıyorum.Değişik formlarda dışkılamam oluyor,hafif sert başlayıp sonra yumuşak ve daha sonra bazen hafif sulu şeklinde.İshal değil ama bazen ishalmiş hafif sancı oluyor..

2-Tuvalet sonrası tam boşaltım olsa bile bir süre daha tam boşalmamış hissi oluyor..Tabi bu arada barsaklarda gurultular hareketlilik bazen az bazen çok devam ediyor..

3-Gaz oluyor,bazen rahatsız edecek ve iç organlarda dahi batma yapacak kadar oluyor..sert geğirmeler ve yellenmeler oluyor rahatlamak için...Şişkinlik olmuyor ..Eğer çıkartabilirsem gazı gurultular geçiyor ve bazende dışkılama isteği varsa o da geçiyor..Çok nadir de olsa gaz çok olduğunda kalbin altına doğru baskı yapabiliyor..

4- 3,4 aydır tribudat forte kullanıyorum bazen de midem için nexium...tribudat ilk zamanlar özellikle gurultular ve istemsiz barsak hareketliliğine ve sık dışkılama isteğinin körelmesine faydalı olmuştu ama artık çok fazla olmuyor diye düşünüyorum..Sizin bu durum için(sık dışkılama isteğinin körelmesi) tavsiyeniz nelerdir hocam?

Bu saydığım durumlar bir İBS durumu olabilirmi Koray Bey (Endoskopi ve kolonoskopi yaptırmıştım yakın zamanda,endeskopi temiz,kolonoskopi de 1 minik polip haricinde temizdi)..Sorunu bizler kafamızdamı büyütüyoruz yoksa?Bu saydığım maddelerden sonra sizin tavsiyeniz nelerdir hocam?

Teşekkür ederim,Saygılarımla..

Çok
14 yıl 7 ay önce #7972 Yazan: kenan
kenan tarafından Gecmis olsun konusunda yanıtlandı
Selam

Koray hocam babanizin ve sizin adiniza uzuldum buyuk gecmis olsun Allahin yardimlari basinizdan eksik olmasin.

Saygilar

Çok
14 yıl 7 ay önce #7986 Yazan: Serdar
Serdar tarafından Cvp:İBS (İRRİTABLE BARSAK SENDROMU) konusunda yanıtlandı
Hocam 2 üst mesaj da bazı sorunlarımı dile getirmiştim,sanırım arkadaşın mesajından sonra gözden kaçtı..müsait olduğunuzda bunları da cevaplamaya çalışırsanız müteşekkür olurum..tekrar saygılarımla..

Çok
14 yıl 7 ay önce #7990 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Cvp:İBS (İRRİTABLE BARSAK SENDROMU) konusunda yanıtlandı
Serdar^73 yazan:

Bu saydığım durumlar bir İBS durumu olabilirmi

Olabilir.

(Endoskopi ve kolonoskopi yaptırmıştım yakın zamanda,endeskopi temiz,kolonoskopi de 1 minik polip haricinde temizdi)..

İBS'de gastroskopi ve kolonoskopide prensip olarak bir sorun saptanmaz.

Sorunu bizler kafamızdamı büyütüyoruz yoksa?

Sanal olarak ne denebilir ki? Olasılıkla öyle.

Bu saydığım maddelerden sonra sizin tavsiyeniz nelerdir hocam?

Öncelikle standart İBS önlemlerini uygulamanızı öneririm.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Geliştiren: Kunena forum