Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

Nissen ameliyati sonrasi sikayetler

Çok
1 yıl 2 ay önce #11288 Yazan: irfan okan
irfan okan tarafından Nissen ameliyati sonrasi sikayetler konusunda yanıtlandı
Koray Bey,cevabınız icin cok tesekkur ederim.
Ameliyat öncesindede sporda fazla zorlandıgım zaman mide bulantısı oluyordu,Bir daha tekrar ederse beni ameliyat eden dr uma tekrar soracagım.
Kusma olayını biraz abartmısım,dediginiz gibi geğirme eskiye göre zor oluyor.Hava yutttuktan sonra yada yemek bogazımda sıkıstıgında,genelde
gegirerek rahatlamaya calısıyorum yada sıcak cay icmeside yutma ma yardımcı oluyor.
Birkac gün daha koşacagım ve mide bulanma durumunu check edecegim,zira bu mide bulanma işi biraz moralimi bozdu.
Son olarak,agirlık kaldırma haric diger sporları cardio vs koşu hafif sporlar
yapmak iyileşme sürecimi hızlandırırmı?

Hazır raporluyken,birkac kilo vermek istiyorum.
Agırlık kaldırma icin doktorum 2 ay sonra dedi.Bu konuda cok farklı soylemler var,sizin de fikrinizi almak isterim.Saygılarımla.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 2 ay önce #11291 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Nissen ameliyati sonrasi sikayetler konusunda yanıtlandı

irfan okan Yazan:: agirlık kaldırma haric diger sporları cardio vs koşu hafif sporlar yapmak iyileşme sürecimi hızlandırırmı?

Bilemiyorum. Ama sonuçta vücudun daha fit olmasını sağlayacağı için abartmamak kaydıyla yapılabilir diye düşünüyorum.

Agırlık kaldırma icin doktorum 2 ay sonra dedi.Bu konuda cok farklı soylemler var,sizin de fikrinizi almak isterim.

Karın içi basıncını gereksiz artıracak uygulamalardan kaçınmanızda yarar var diye düşünüyorum.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zeynep

Çok
1 yıl 3 hafta önce #11382 Yazan: mesut
mesut tarafından Nissen ameliyati sonrasi sikayetler konusunda yanıtlandı
sayın koray hocam müsadenizle bir sorum olacak: ameliyat sonrası ortaya çıkabilecek yeni yakınmaları göze aldığımızda (kusamama,geğirememe,gas bloast,) nissen ameliyatı mı sizce mantıklı yoksa ömür boyu ppi mi? ( yaşım 34)
cevap verme nezaketinde bulunursanız çok sevinirim. iyi çalışmalar dilerim sayın hocam.

Çok
1 yıl 3 hafta önce #11385 Yazan: freefa
freefa tarafından Nissen ameliyati sonrasi sikayetler konusunda yanıtlandı
Mesut geçmiş olsun. İlaçlardan fayda görüyor musun? Mide fıtığı teşhisi kondu mu? Endoskopi de ne çıktı. Rahatsızlığın ne tam olarak? Bence bunları yaz ve ona göre cevap bekle. Reflün varsa ve özellikle mide fıtığı teşhisi konduysa ve de ilaçlardan fayda görüyorsan ameliyat geçerli bı çözüm olur sana. Tabi şişkinliğin varsa şuanda, ameliyat sonrası bundan kurtulmayı beklemen yanlıs. Onun dışında kusma sorunu yaşarsın. Ben oldum ameliyatı

Çok
1 yıl 3 hafta önce #11386 Yazan: mesut
mesut tarafından Nissen ameliyati sonrasi sikayetler konusunda yanıtlandı
freefa ilginize teşekkür ederim 2 kez endoskopi oldum hep kapakçık gevşekliği çıkıyor. 3 yıldır reflüm var. ilaçla bayağı rahatlıyorum. sonuçlarımala bakan bir doçent hocam ameliyat olmamı önerdi ama ben ısrarla devam ediyorum. mesela 2 ay-3 ay ilaç kullanıyorum sonrasında bir iki ayda ilaçsız devam edebiliyorum . sonra reflü ve buna bağlı yakınmalar tekrar geri geliyor. dayanamayacak hale geldiğimde yine 2-3 ay ppi kullanıp şikayetleri geriletiyorum.

Çok
1 yıl 3 hafta önce #11388 Yazan: Efruh
Efruh tarafından Nissen ameliyati sonrasi sikayetler konusunda yanıtlandı
Güzel soru...

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum