Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

Nissen ameliyati sonrasi sikayetler

Çok
4 ay 3 hafta önce #11389 Yazan: Efruh
Efruh konuyu yanıtladı: Nissen ameliyati sonrasi sikayetler
Mesut merhaba ilaçsız iki üç ay durabiliyormusun gerçekten? yediklerin ağzına gelmiyor mu?

Ben ilaçsız birgün geçiremiyorum ama denemeyi düşünüyorum.

İlaçsız geçirdiğin dönem nasıl besleniyorsun?kaç öğün besleniyırsun?yanma ağrı gaz olmuyor mu?

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 ay 3 hafta önce #11392 Yazan: zeynep
zeynep konuyu yanıtladı: Nissen ameliyati sonrasi sikayetler
Mesut bey ilk oncelikle merhaba bence çok şanslısın ilaç kullanıp rahtliysnz ve onun haricinde ilcsz 3 y idare edebiliyorm yazmisn keşke bizde öyle olabilsek ilaç daha fayda etmiyor size bir kaç sorum olacak ilk Pp kullandığınızda kaç gün içinde Sonic aldnz ikinci sorum şikayetlerinizi ne sürekli oluyordu arada birimi 3.sorum endoskopi sonucnz ne son olarak endeskopinz kokal spreyle mı yapıldı uyutuldnzmu

Çok
4 ay 3 hafta önce #11393 Yazan: mesut
mesut konuyu yanıtladı: Nissen ameliyati sonrasi sikayetler
1)ppi ilk kullandığımda 3-4 gün içinde yakınmalarım azalıyor ama hemen bırakırsam hemen gerı gelıyor. eğer 2-3 ay sabah akşam ppi alırsam sonraki 2 ay falan hiç ppi almadan da idare edebiliyorum.
2)Şikayetlerim ilaç kullanmazsam hep var göğsümün ortasındaki ağrı ve yakıcı sıvı gelmesı hep var ama dönem dönem düzenli ilaç kullanarak aşıyorum. ama ameliyat sanki sonunda gerekecek gibi bilmiyorum.
3)Endoskopilerim spreyle yapıldı. uyutulmadım.

Çok
4 ay 3 hafta önce #11394 Yazan: mesut
çok yemek yiyen biri değilim zaten boy 171 kilo 67. ilaçsız dönemde uyumadan 2-3 saat önce beslenmeyi bırakıyorum. sık su içmeye çalışıyorum. başka bişey gelmiyor aklıma :)

Çok
4 ay 3 hafta önce #11395 Yazan: mesut
zeynep hanım siz hangi sebeple amelıyat olmuyorsunuz? mesela ben hem korkuyorum hemde amelıyat sonrası cıkabılecek yenı yan etkılerden çekiniyorum.

Çok
4 ay 3 hafta önce #11396 Yazan: mesut
hocam ne kadar süredir ilaç kullanıyorsunuz ay,yıl? neden amelıyatı dusunmedınız?

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum