reflu-endeskopi

Çok
6 yıl 7 ay önce #11308 Yazan: zeynep
reflu-endeskopi, zeynep tarafından oluşturuldu
İlk önce böyle yararlı bir site açtığınız için çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun bir çok konuda aydinlatniz bizi
Ben 22 yaşında bayanım refkuyle tanışalı 1 buçuk sene oldu benm reflü sıkıntılarım ilk başta boğazda yumra sıkıntısı ile belirdi kulak burun boğaz doktoruna gittim bişeym olmadığını söyledi daha sonra agzama eski su gelmesi yemek atıklarının gelmesi ve en önemlisi yemek borusundan sadece en üst kısmında hiç geçmeyen ağrı olarak dewm eti bir çok dahiliye doktoruna gittim ve hep reflü deyip bilindik ilaçlar verilip gönderdi artık dayanılmaz hale geldi o kadar çok kafama takıyorum ki nerdeyse her dk reflü ile yaşıyorum biranda zayıfladığını fark etm ve herkes dille getirdi lakin zayıflamam bana göre olayı çok kafama taktım son zamanlar ve hiç yemek yiyemz hale geldim en sonunda özel bir hastanede gastroloji uzmanı na sıra alip gittim endoskopi yapıldı
Endoskopi raporm su şekil
Özafagus:normal,les fonksiyonu gevşekliği
Kardia:normal
Fun dus:normal
Korpus: normal
Antrum:mukazada hepatamik ödem
Pilot: normal
Bulmuş:normal
Duodeenum2kismi:normal
Tanı:aös gevşekliği antrol gastrit
İlk olarak sizce endoskopi sonucun nasl
2 . olarak reflü göz kulak ve bas ağrısı yaparmış
3.olarak neden sürekli kendimi kötü hissediyorum hocam anlamış dglm
4.dahiliye doktorlarının yazdığı ilaçları kullanıyorum fayda etmiyordu hiç bir şekilde neden fayda etmiyor ilaçlar
5.olarak son gittiğim doktorum 40 günlük ilaç paketi verdi kullan dedi
6.cok az miktar tutarken ağrım var sizce bu normal mi sürekli olmuyor tabi
7.son zamanlarda iştahsızlık yemek yeme isteği ulaştı hastalığı kafama çok takmamdanmi neden bilemiyorum hocam sorularını cewaplarsanz çokmutl mm olurum Allah razı olsun şimdiden...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 7 ay önce #11310 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından reflu-endeskopi konusunda yanıtlandı

zeynep Yazan:: İlk olarak sizce endoskopi sonucun nasl

Yakınmalarınız reflü düşündürüyor. Endoskopinizde yemek borusu alt uç gevşekliği bunu destekler. Mide yakınması olup da gastrit çıkmayan yok gibi. Endoskopinizde çok özel, ürkütücü bir şey yok.

2 . olarak reflü göz kulak ve bas ağrısı yaparmış

Alışılagelmiş yakınma değil.

3.olarak neden sürekli kendimi kötü hissediyorum hocam anlamış dglm

Buna sanal yorum yapmak zor. Psikolojik faktörler dahil, çeşitli sebeplere bağlı olabilir.

4.dahiliye doktorlarının yazdığı ilaçları kullanıyorum fayda etmiyordu hiç bir şekilde neden fayda etmiyor ilaçlar

Sanal yorum burada da zor. Doğru ilaç seçilmemiş olabilir, doğru doz seçilmemiş olabilir, ilaç doğru zamanda kullanılmıyor olabilir, düzenli kullanılmıyor olablilir, ...

7.son zamanlarda iştahsızlık yemek yeme isteği ulaştı hastalığı kafama çok takmamdanmi neden bilemiyorum

Olabilir.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
6 yıl 7 ay önce #11313 Yazan: zeynep
zeynep tarafından reflu-endeskopi konusunda yanıtlandı
Teşekkürler hocam sunuda belirtmek istiyorum reflü hastalığı oluşmadan önce çok ağır panik atak hastalığı geçirdim panik atagim düzeldi birden reflüm oluştu boğazda yumru hissiyle ve nedense sürekli kötü düşünüyorum sürekli kanser olacam kanserli endoskopi cekileli 1 buçuk hafta oldu acaba endoskopim iyi yapilmadmi özen gosterilmedmi diye sürekli düşünüyorum ve yediklerinden bağımsız bir ağrım ve ilaçlarn fayda etmiyor acaba hocam sorunlarım psikolojik olabilir mi sizce
Tuhaf düşünceler içindeyim endoskopi mi yardımcı doçent uzman doktor birzat kendi girip çekti ama sürekli ya iyi bakilmadysa diye saçma düşüncelere giriyorum acaba psikolojik reflü yaşıyor olabilir miyim böyle biseyle karşılaştınız mi şimdiden teşekkürler ❤

Çok
6 yıl 7 ay önce #11318 Yazan: freefa
freefa tarafından reflu-endeskopi konusunda yanıtlandı
Zeynep merhaba. Bı kere şundan emin ol. Endoskopi çeken doktorlar bildiğim kadarıyla 3 yıl bunun eğitimini görüyorlar. Bu yüzden kanser gibi bir şüphe olsa emin ol bunu görürler. Sakın bunu düşünme. Doktoruna güven. İçin rahat değilse başka bı doktora daha git ama kesinlikle bı sorun olduğunu düşünmüyorum. Senin bu sıkıntıların reflü hastalığında da var psikolojik de yaşanabiliyor. Sonuçta reflün var. Ama psikolojik yönden çok kafaya taktiğin için bu tarafın daha ağır bastığını düşünüyorum ben açıkçası. Bana kalırsa eğer gitmesinden psikiyatri uzmanına görün. Sana benzer şikayetler ben de yaşadım bı donem. Bı çoğunun psikolojik olduğunu anladım. İlaç verdiler ve şuan çok şükür ki bu tip şeyleri çok fazla takmıyorum kafaya artık.

Çok
6 yıl 7 ay önce #11321 Yazan: Koray Tuncer

zeynep Yazan:: sürekli kötü düşünüyorum sürekli kanser olacam kanserli endoskopi cekileli 1 buçuk hafta oldu acaba endoskopim iyi yapilmadmi özen gosterilmedmi diye sürekli düşünüyorum ve yediklerinden bağımsız bir ağrım ve ilaçlarn fayda etmiyor acaba hocam sorunlarım psikolojik olabilir mi sizce

Olabilir.

Tuhaf düşünceler içindeyim endoskopi mi yardımcı doçent uzman doktor birzat kendi girip çekti ama sürekli ya iyi bakilmadysa diye saçma düşüncelere giriyorum acaba psikolojik reflü yaşıyor olabilir miyim böyle biseyle karşılaştınız mi şimdiden teşekkürler ❤

Niye iyi bakılmasın ki? Öncelikle hekimine güvenmeniz lazım, bu tedavinin önemli bir kısmı.

Geçmiş olsun.

Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
6 yıl 7 ay önce #11322 Yazan: Koray Tuncer

freefa Yazan:: Endoskopi çeken doktorlar bildiğim kadarıyla 3 yıl bunun eğitimini görüyorlar.

Gastroenteroloji uzmanları için haklısınız; 3-4 yıl eğitim alıyorlar. Bir de piyasada ne kadar eğitim aldığı belli olmayan başka uzmanlık dalından meslektaşlar var. Ama Zeynep Hanım'ın endoskopisini yazdığına göre Gastroenteroloji Uzmanı meslektaşımız yapmış.

Bu yüzden kanser gibi bir şüphe olsa emin ol bunu görürler.

Doğru, görülmeme olasılığı çok düşük. Zaten 22 yaşında mide kanseri olasılığı da çok düşük.

Doktoruna güven.

Bence tedavinin anahtarı bu!

Bana kalırsa eğer gitmesinden psikiyatri uzmanına görün.

Aynı fikirdeyim.

Güzel yorumlar ve destek için teşekkürler.
Saygılar.

www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum