Kimlere ameliyat öneriyoruz?

Çok
15 yıl 1 hafta önce #7218 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Cvp:Kimlere ameliyat öneriyoruz? konusunda yanıtlandı
sero35 yazan:

bu sorularin cevaplari da bizler icin onemli ve yonlendirici olacak..

Bu sorunuzu ayrı bir başlık olarak tekrar oluşturur musunuz? Orada yanıt vermek isterim.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
14 yıl 3 ay önce - 14 yıl 3 ay önce #8342 Yazan: Cüneyt Eren
Cüneyt Eren tarafından Cvp:Re: Kimlere ameliyat öneriyoruz? konusunda yanıtlandı
Merhaba,

30 yasindayim, yaklasik 15 yildir mide yanmasi, mide iceriginin yukariya cikmasi, sabahlari mide bulantisi, astim, agizda aci tat, agir agiz kokusu sikayetlerim var. Bu sikayetlerle 4 farkli gastroentrologa basvurdum, ama sikayetlerime sonucta kesin bir cözüm bulunamadi. PANTAZOL,PANTOPRAZOL ve OMEPRAZOL 40 mg. günde 2 tablet kullaniyorum, Kullanmadigimda en fazla 24 saat icinde mide asidi bogazima geri kaciyor, ilaclari kullansamda yinede
safra suyu bogazima geri kaciyor, bazen kücük yemek parcalarida geliyor,

Basvurdugum doktorlardan hic biri kesin ameliyat gerekli demedi hatta bir tanesi ameliyat olmami kesinlikle tavsiye etmedigini söyledi. Agiz kokusunun benim icin büyük bir problem oldugunu söyledigimde bana bunun bende takinti yapmis olabilecegini bir tür psikolojik soruna dönüsmüs olabilecegini, antidepresant kullanmamin yarari olabilecegini ama ameliyati önermedigini söyledi.Muayneye gittigim gün endoskopi yapilacagi icin ac olarak gittim ve midem bosken agiz kokusu dolu oldugundaki kadar kötü olmuyor. Doktor herhangi bir koku duymadigini söyledi. Ama onun duyamadigi agiz kokum sosyal yasantimi ciddi ölcüde olumsuz etkiliyor.

Diger doktorlar, benim icin ameliyatin kesin cözüm olmayabilcegini, sikayetlerimin ameliyattan sonrada devam edebilcegini, ameliyat tekniklerinin henüz mükemmel den cok uzak oldugunu söylediler. Ameliyatlarin sadece % 50 sinin basari saglayabildigini ameliyattan sonra mide kapakcigimin cok dar yapilmasi sonucu 2. 3. ameliyatlara ihtiyac olabilecegini söylediler.

Akciger hastaliklari uzamni bir doktor, astim probkeminin reflüden kaynaklandigini, mide iceriginden az bir miktar sivinin akcigerlere kacip oarayi tahris etmesi sonucunda oldugunu, kendisininde yillarca ayni problemden müzdarip oldugunu, yillarca ilac kullandiktan sonra ameliyat oldugunu ve simdi hicbir sikayeti kalmadigini söyledi ve bana da ameliyat olmami tavsiye etti.

Agiz kokusuna sebep olabilecek diger nedenleri gidermeye calistim, düzenli dis bakimi ve tedavilerimi yaptirdim, Sinüzit ve bademcik ameliyati oldum fakat agiz kokusu hala devam ediyor,

Yapilan endoskopilerde mide kapakciginin ne cok acik nede cok optimal olamdigi belirtildi

Size sorum, bütün bunlara ragme ameliyat olsam, mide asidi ile birlikte safra suyunun ve midemden gelen kötü koku sorunuma kesin cözüm olurmu, reflü ameliyati koku sorununuda ortadan kaldirirmi? Ameliyat olmalimiyim?
Son düzenleme: 14 yıl 3 ay önce Düzenleyen:Koray Tuncer

Çok
14 yıl 3 ay önce #8343 Yazan: Eren
Eren tarafından Cvp:Re: Kimlere ameliyat öneriyoruz? konusunda yanıtlandı
Sayın Miykka,

Öncelikle sizinle beraber,forumu takip eden tüm üyelerin ve hocalarımızın bayramını kutluyorum.

Yazdıklarınızı çok dikkatli bir şekilde okudum.Koray hocamdan önce,bende bir şeyler yazmak istedim.Çünkü yazdıklarınızı Reflü hastası validemden çok dinliyordum.

Validem, anti reflü ameliyatı olmadan önce;Mide asidinin yukarı kaçması,yediklerinin içtiklerinin kısacası besinlerin ağızına gelmesi,ağır derecede ağız kokusu,ağıza acı su gelmesi şikayetlerinden müzdaripti.

Çok doktor gezdik.Çok paralar harcadık.Bir hekimde çıkıp ameliyat ol demedi.Sürekli anti asit pompaları( Nexium,Pulset,Lansor vs) suruplar (gaviscon) verip eve yolladılar.

Derdimizi kimseye anlatamadık.Hastaya ilaçlar fayda etmiyor dedik.Psikiyatr'a yönlendirdiler.Anti depresan ilaçlar verildi valideme.

Nihayetinde bir gastroenterelog,endoskopi çekip 2 haftalık ilaç tedavisi verdi.2 hafta sonunda validemin şikayetlerinde gelişme olmayınca,''yapacak bir şeyim yok.Ameliyat olacaksınız'' dedi.

Ve hastamızı yani validemi,Anti Reflü ameliyatlarında uzmanlaşmış bir öğretim üyesi hocamıza ameliyat ettirdik.

Şu an ne ağız kokusu,ne şişlik,ne ağıza acı su gelme ne de diğer şikayetler var.Hepsi bıçak gibi kesildi.Ameliyat sonrası bazı etkiler oldu elbet.( gaz çıkaramama,yutma sorunları vs)

Koray hocam en doğru bilgiyi verir elbette.Kendisinin uzmanlık alanı.Ama valideminde geçmişte yaşadıklarınızı sizinde şu an yaşıyor olmanız vesilesi ile bende bir şeyler yazmak istedim.

Acil şifalar dilerim...

Eren.
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: metin

Çok
14 yıl 3 ay önce #8379 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Cvp:Re: Kimlere ameliyat öneriyoruz? konusunda yanıtlandı
miykka yazan:

Size sorum, bütün bunlara ragme ameliyat olsam, mide asidi ile birlikte safra suyunun ve midemden gelen kötü koku sorunuma kesin cözüm olurmu, reflü ameliyati koku sorununuda ortadan kaldirirmi? Ameliyat olmalimiyim?

Sorunuza burada yanıt verilmiştir.

Saygılarımla.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
13 yıl 5 ay önce #9047 Yazan: nuh eğritaş
nuh eğritaş tarafından Cvp: Re: Kimlere ameliyat öneriyoruz? konusunda yanıtlandı
reflünün kesin tedavisi nedir

Çok
13 yıl 5 ay önce #9048 Yazan: nuh eğritaş
nuh eğritaş tarafından Cvp: Kimlere ameliyat öneriyoruz? konusunda yanıtlandı
merhaba ben 1 yıl önce endeskopi geçirdim ve anti reflü dedi doktorlar ve ilaç yazdılar ama pek faydasını görmedim ameliyat önermediler yani hiç ameliyattan bahsetmediler siz ce ne yapmalıyım

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum