Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları

Çok
20 yıl 3 ay önce #7 Yazan: Koray Tuncer
Operasyon geçiren ve forumu takip eden kişi sayısı artıyor.
Son durumlarınızı, gelişmeleri, yakınmalarınızı veya memnuniyetinizi bu başlık altında tartışabilir miyiz?
Sevgiler. 8)

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: neriman
Konu kilitlendi.
Çok
20 yıl 2 ay önce #10 Yazan: drmt6042
drmt6042 tarafından Re: Reflü operasyonu geçirenlerin son durumlar? konusunda yanıtlandı
Merhaba;
Ameliyat olalı 2,5 ay oldu,artık takılma olmadan herşeyi yiyip içebiliyorum, en önemlisi sabah keyfim olan kahvemi ve akşam keyfim olan portakal suyumu içebiliyorum, ama yine de merakla 3.ay sonunda yapılacak olan kontrol muayenesini bekliyorum, Bu arada forumun eksikliğini öyle çok hissettim ki, buradan Koray,Sinan ve Serhat hocalarıma saygılarımı yolluyorum.
Yine yeni yeniden başladık hayırlı olsun kolay gelsin
Sevgiler
Dr.Muzaffer TEMEL

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi
Konu kilitlendi.
Çok
20 yıl 2 ay önce #118 Yazan: ovuz
ovuz tarafından Re: Reflü operasyonu geçirenlerin son durumlar? konusunda yanıtlandı
Merhaba,

Ameliyat olali bugun tam 1 ay oldu. Ilk gunlerdeki omuz agrisi haric halimden genelde mennunum. Hatta eski yemek duzenimde nerdeyse yemek yemeye basladim. Arada takilmalar olmakta ama O'da benim ameliyatli oldugumu unutup lokmayi fazla cignemekten olmakta. Hicbirseyi yememezlik etmiyorum. Bu da arada sirada gaza neden olmakta ve siskinlikte bazen cok agri yapmakta.

Artik hic yanma problemim yok. Tek derdim agir kaldiramamak. O'da bebek sahibi oldugum icin. 13 kiloluk adam baba kucak dediginde annene deyince cocuk babam beni sevmiyo diye dusunmeye basladi. Bir kerede dusmek uzereyken yakaladim ve icerdeki dikisleri hissettim sanki.

Butun hastalara acil sifalar diler ve burada katkisi olan herkese tesekkur ederim.

Oguzhan Yerebasmaz
Konu kilitlendi.
Çok
20 yıl 2 ay önce #121 Yazan: merlin
merlin tarafından Re: Reflü operasyonu geçirenlerin son durumlar? konusunda yanıtlandı
Oguzhan bey Merhaba,
acaba siz laporoskopi degilde acik ameliyat mi oldunuz? dikis ve omuzda ki agri da neyin nesi, birde yemek yerken takilmadan bahsetmissiniz biraz anlatir misiniz?

tesekkurler..
Konu kilitlendi.
Çok
20 yıl 2 ay önce #122 Yazan: drmt6042
drmt6042 tarafından Re: Reflü operasyonu geçirenlerin son durumlar? konusunda yanıtlandı
Operasyon sonucunda tek yasak olan şey ömür boyu ağır kaldırmak, Oğuzhan arkadaş sanırım tedbirsiz davranmış bu konuya dikkat edilmeli
Sevgiler
Dr.Muzaffer Temel

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi
Konu kilitlendi.
Çok
20 yıl 2 ay önce #124 Yazan: ovuz
ovuz tarafından Re: Reflü operasyonu geçirenlerin son durumlar? konusunda yanıtlandı
Merhaba Gene,

Laparoskopik ameliyat oldum. Ama genede deliklerin acildigi yerlerde kendi kendine eriyen dikisler var. Omuz agrisi ise ameliyattan sonra dogalmis. Ameliyatta diyafram sisirildigi icin olmakta imis. Dogrusu ben en sikan sorun bu olmustu. 5 gun sonra kalmadi.

Agir kaldirma konusunda doktorum bebegi havaya kaldirma dedi. Acil durumlarda kucagimda tasidigimda olmakta.Bilgisayarda otururken kucagina oturmak isteyince veya mama sandelyesinden inmesinde yardimci oluyorum.Ama asla alipta havalara falan atmayi dusunemiyorum. Keske yapabilsem.Sadece bir kez ani bir refleks ile bir hareket yaptim. zaten oda uyarisini yapti. Size doktorunuz ne dedi merak ettim simdi. Basket oynamayi severim ve nisanda oynamayi planliyorum.

Bende galiba birde 45 dakikanin uzerinde araba kullandigim zamanlar rahatsizlik oldu. Sizlerde de oldu mu? Siskinlik agrisi gibi bir agri. takinti ise hala olmakta. Ama takinti gecer gecmez herseyi eskisi gibi yiyebiliyorum.Takintidan sonra takinti olmuyo.

hepinize sevgiler

Oguzhan
Konu kilitlendi.
Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum