Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları

Çok
7 yıl 1 ay önce #9147 Yazan: Orhan
Orhan konuyu yanıtladı: Cvp: Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları
sinemsahin yazan:

Emekli sandığı çalışanıyım sgk karşıladı fakat özel hastahanede oldum ilaç ameliyat masraflarını sgk karşıladı ama ameliyat üceretide verdim.

Geçmiş olsun sinem hn. inşallah bu hastalık hayatınızdan ebediyyen çıkmıştır. Peki ameliyat için size düşen masraf ne kadar oldu acaba?
Konu kilitlendi.
Çok
7 yıl 1 ay önce #9148 Yazan: Eren
Eren konuyu yanıtladı: Cvp: Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları
sinemsahin yazan:

saolun eren bey annenizzin sağlık durumu şuanda nasıl kalıcı çözüm oldumu reflü cerahisi?

Validemin durumu şu an çok iyi.Reflüden tamamen kurtuldu.Yaşam kalitesi arttır.Darısı size.Geçmiş olsun tekrar tekrar...
Konu kilitlendi.
Çok
7 yıl 1 ay önce #9149 Yazan: KERİM özkan
KERİM özkan konuyu yanıtladı: Cvp: Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları
öncelikle geçmiş olsun ameliyatlardan sonra genellikle sırtta agrı olur sizde olmaması bence güzel bu herhangi bir sorun teşkil etmez nefes alırken agrı olmasıda çoknormal 2 haftaya kadar oda geçer genellikle bu ameliyatlardan 2 saat sonra sıvı vermeye başlanıyor ve genellikle herhangi bir agrı yada zorlama hissedilmiyor zaten eger sıvı alırkan zorlanma varesa bu sorun demektir normali sıbvı alırken sorun yaşamamanınz bu bizlerdede olmadı katı gıdaya gelince eger aldıgınız katı gıdaları küçük sindirilebilir ve çok çigneyerek alıyorsanız bundada bir sorun yaşamazsınız yani bunlar normal tabiki bu benim düşüncem ve gözlemem mesala bende katı gıdalarda takılmalar olyurdu zaman içinde kayboldu ama şu an 16 ay olmasına ragmen asit gelmeye devam ediyor inşallah en kısa sürede saglıgınıza kavuşursunuz geçmiş olsun allah acilşifa versin
Konu kilitlendi.
Çok
7 yıl 1 ay önce #9150 Yazan: Orhan
Orhan konuyu yanıtladı: Cvp: Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları
kerim73 yazan:

öncelikle geçmiş olsun ameliyatlardan sonra genellikle sırtta agrı olur sizde olmaması bence güzel bu herhangi bir sorun teşkil etmez nefes alırken agrı olmasıda çoknormal 2 haftaya kadar oda geçer genellikle bu ameliyatlardan 2 saat sonra sıvı vermeye başlanıyor ve genellikle herhangi bir agrı yada zorlama hissedilmiyor zaten eger sıvı alırkan zorlanma varesa bu sorun demektir normali sıbvı alırken sorun yaşamamanınz bu bizlerdede olmadı katı gıdaya gelince eger aldıgınız katı gıdaları küçük sindirilebilir ve çok çigneyerek alıyorsanız bundada bir sorun yaşamazsınız yani bunlar normal tabiki bu benim düşüncem ve gözlemem mesala bende katı gıdalarda takılmalar olyurdu zaman içinde kayboldu ama şu an 16 ay olmasına ragmen asit gelmeye devam ediyor inşallah en kısa sürede saglıgınıza kavuşursunuz geçmiş olsun allah acilşifa versin

Geçmiş olsun ameliyatı nerede, kime oldunuz? Bu ameliyat için masraflarınız ne kadar oldu cevap verirseniz memnun kalıcam, teşekkürler. Sağlıcakla kalın.
Konu kilitlendi.
Çok
7 yıl 1 ay önce #9151 Yazan: KERİM özkan
KERİM özkan konuyu yanıtladı: Cvp: Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları
merhaba ben sgk çalışanıyım ve ege üniversitesi hastasıyım dr larım sayın prf dr serhat bey ile dr rükiye hanımdır ameliyatıma kendileri ve heyet karar verdi ama üniversitede çok yogunluk oldugu için beni bozyaka araştırma tepecik atatürk araştırma ve özel muayanenesi olan sayın hocamız ersin beye yönlendirdiler bunlarandan birini seçmemi söylediler ben ataatürk araştırmayı tercih ettim 3.cerrahiden cem bey yaptı çok iyi bir insan kendisi hastalarıyla çok yakından ilgileniyor özelde olmak ortalama 5 ile 6 arası gibi çıkıyor öyle duyum aldım kesin degil sgk çalışan oldugum için herhangi bir masrafım olmadı ama şu an asit gelmeye devam ediyor yani yine geceleri yine sıkıntı yaşıyorum bu ameliyatın bana tek kazancı yediklerim agzıma geliyordu bir tek buna çare oldu size geçmiş olsun
Konu kilitlendi.
Çok
7 yıl 1 ay önce #9152 Yazan: sefer
sefer konuyu yanıtladı: Cvp: Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları
Selamlar-5 sene önce miyde fitigi ve fundopilikasyon ameliyati oldum,ameliyattan 1 yil sonra ameliyat oldugum bölgelerden gövüs kafesinin icinde agrilar basladi agriyla birlikte nefes almada zorlanma,2 yil boyunca bütün muayeneler yapldi hic bir sey cikmadi,yapilacak bir sey yok en son tekrar ameliyatla iceri bakariz yapisikliklar olabilir dediler,bende ikinci ameliyati kabul ettim ama dedim ameliyatla iceri girince fundopilikasyonu acin dedim tamam istemiyorsan acariz dediler. ve ameliyata girdim fundoyu actilar yapisikliklar varmis onlari temizlemisler,aradan bir yil gecti hic bir sey degismedi agrilarim ve nefes almada zorlanmam gecmedi,profösörle görüstüm agrilar ve nefes daralmam gecmedi sikayetlerim devam ediyor dedim,profösör dediki her seyi eski haline getirdim fundoyu actim dikilen diyaframdaki dikisleri cikardim yapisikliklari temizledim dedi,yapacak bir sey kalmadi bir daha ameliyat edemem seni masada kalmani istemiyorum dedi sana daha yardimci olamam git birde baska doktorlarin fikrini al dedi,bunu diyen profösörde almanyanin en iyisiymis,
Konu kilitlendi.
Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum