Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları

Çok
6 yıl 1 ay önce #9561 Yazan: ahmet
ahmet konuyu yanıtladı: Cvp: Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları
senin ph metri kaç çıktı ne sonuç gıtlak .çok kötü sürekli ağrı sürekli gıtlakta sorunlarrr gıtlak kanseri yapar bu bence sürekli etkiliyor çünkü bende 24 saat allah razı olsun tşk ederim ilğilendiyin için bu rükiye hocaya gitsem nolacakki sana çözüm bulamamış senin şikayetlşerdemi benimgibi ilaç içiyormusun ilacın faydası bana hiç yok ama benim ph metri 25 çıktı normali 14.7 yazıyor
Konu kilitlendi.
Çok
6 yıl 1 ay önce #9563 Yazan: KERİM özkan
KERİM özkan konuyu yanıtladı: Cvp: Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları
bende boğaz yanması gece oluyor yattığımda sabahları kötü oluyor gün içinde bogazımda sorun yok söyledigim gibi bende kaçak var ağza asit yani ekşi su gelmesi tabi ameliyat öncesine göre daha iyi ama tam anlamıyla şikayetlrim geçmedi tabi unun etkenleri oldugunu söylüyorklar mesala agır kaldırma bu varsa sorun tekrarlıyor bu söyledigim kendisi uzman dr ama heyet olarak toplanıyorlar işlerinde uzmanlar bu dr lar beni amiliyat yapmadı beni amemilat yapan başka bir dr du bu hastane bu konu üzerinde araştırma ve geliştirme bölümü bulunuyor bence bir görüşgerçi seni izmire çagırırlar öyle tahmin ediyorum.söyledigim gizi agır kaldırıyor san sakın kaldırma sert ve yaglı yiyecekler uzak dur.birde doğal tedavi var istersen onlarıda dene bogazın için kudret narınıyla zeytin yağı karışımı bunu aktarlara sor iç yaralara iyi gelir.en iyi ödem sökücü de maydonoz suyudur kaynatıp aç karnına günde bir bardak içiyorsun ve iyi kaliteli bal toz zencefille karıştırıp bir tatlı kaşığı yutabilirsin bunları bir dene ama bunlardan önce yinede bu söyledigim ege üniversitesiyle bir görüş.bana ilaç kullanmayı sormuşsun kullanıyorum ama hiç birisi fayda etmiyor.bu aralar takip ediyorum televizyon larda gördüm yeni bir yöntem çıkmış zımbalama yöntemi deniyor onu araştırıyorum sende bir araştır eğer bilgiye ulaşırsam burdan sana yazarım tekrar geçmiş olsun
Konu kilitlendi.
Çok
6 yıl 5 gün önce #9627 Yazan: Betül
Betül konuyu yanıtladı: Cvp: Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları
herkese selamlar. ben 24 yaşındayım.iki sene önce boğazımda takılma hissi başladı. ilk bi sene pek önemsemedim. sonra kbb'ye gidince doktor reflü olduğumu söyledi. pantpas verdi kullandım bi işe yaramadı. daha sonra özefagografi çekildim. onda birşey çıkmadı. daha sonra endoskopi oldum özofajit grade A ve antral gastrit çıktı. parça alınmadı. protonex, rennıe duo ve nevofam kullandım pek işe yaramadı. daha sonra başka doktora gittim ve ph metre yapıldı. Doktor safra reflüm olduğunu ve zayıf asitlerim olduğunu söyledi. değerler şu şekilde:
Toplam reflü: 88 (normal limitler 16-44)
Asit reflüsü: 26 (normal limitler 18-22)
Zayıf asit reflüsü: 62 (normal limitler 9-14)

Demeester rekoru: 5.35

Bu ph metre sonucunda doktor ilaç olarak gavıscon, pantpas, ursofalk ve metsil verdi.Ayrıca çok sıkı bir de diyet verdi. ilk onbeş gün ilaçlar yoğundu. diyete harfiyen uyduğumda ve ilaçları kullandığımda şikayetlerim bayağı azaldı. Ancak son 15 dün ilaçların öğününü azaltınca şikayetlerim geri geldi. İlaçlar asla şikayetlerimi tamamen geçirmiyor. hatta diyet bile..
zaten internetten de araştırmıştım safra reflüsünün beslenme rejimiyle pek alakası olmadığını. yastığımı yükseltmek, yemekten sonra yatmamak, dar giymemek vs herşeyi denedim..
Benim şikayetlerim yalnızca boğazımla ilgili. midemde yanma bi şikayetim yok, kusma hiç yok, ağzıma acı su gelmesi de kırk yılda bir.. ancak midem sürekli gurulduyor ve yukarı birşeyler çıktığını hissediyorum ve boğazımda iki el varmış da sürekli beni boğurmuş gibi.takılma hissi yanma hissi hiç geçmiyor boğazımda. doğal olarak korkuyorum barret ve gırtlak kanseri gibi durumlardan. boğaz hassas bir yer. psikolojim mahvoldu, sosyal hayatımı da alt üst ediyor bu durum. ne olur bana yardım edin
son çare ameliyat olmayı düşünüyorum. ama ameliyat sonrası şikayetleri devam edenler de gözümü korkutuyor. ne yapacağımı bilemiyorum özellikle ameliyat olup da başarılı geçen memnum olan arkadaşlar bana tavsiye edebileceğiniz bir yer doktor var mı ameliyat için nolur yardım edin
Konu kilitlendi.
Çok
5 yıl 11 ay önce #9670 Yazan: yunus
yunus konuyu yanıtladı: Cvp: Re: Reflü operasyonu geçirenlerin son durumlar?
ÇOOOK ACİL sizlerden ricam benim eşimde de mide fıtığı var ameliyat olman gerekiyOr demişler önerebileceğiniz bir doktor varsa yazar mısınız
Konu kilitlendi.
Çok
5 yıl 11 ay önce #9672 Yazan: Kasım Küçüktosun
Kasım Küçüktosun konuyu yanıtladı: Cvp: Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları
Ben Konya Selçuklu Tıp Fakültesi'nde 28 eylül 2010 tarihinde Doç Dr. Hüseyin Yılmaz tarafından ameliyat oldum. Hem mide fıtığı hem de reflüden oldum. iki senedir çok şükür iyiyim. Tek sıkıntım ameliyattan sonra artan gaz oldu. Azalmasına rağmen hala devam ediyor. Onun dışında yanma, asit kaçağı vb.sıkıntılar bitti.
Konu kilitlendi.
Çok
5 yıl 11 ay önce #9674 Yazan: ahmet
ahmet konuyu yanıtladı: Cvp: Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları
ben amaliyat oldum kardeş bu haldeyim 11 ay oldu amaliyat olalı hiç bir boğazz şikayetim geçmedi ph metre 25 çıktı normali 14.7 miş op sonrası distale ve paraximalde reflü çıktı operesyon sonrası ..... ilaçdaf ayda sağlamıyor kafayı yiyecem çözüm bulamadım yok gıtlakda şiddeli ağrılar oluyor ödeli gıtlaqk yutak
Konu kilitlendi.
Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum