Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları

Çok
6 yıl 5 ay önce #9686 Yazan: yunus
yunus tarafından Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları konusunda yanıtlandı
ameliyat olmadan iyileşme olmaz mı mesela ne yiyip ne içmem gerekiyor
Konu kilitlendi.
Çok
6 yıl 5 ay önce #9687 Yazan: gökhan
gökhan tarafından Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları konusunda yanıtlandı
an itibariyle yaklaşık 40 dakika süren hıçkırık. yediklerimi minik parçalar halinde istigfat ettirecek derece uzun ve etkiliydi. şu an bitti gibi. dün de olmuştu ama bugünkü çok uzun ve şiddetliydi.
Konu kilitlendi.
Çok
6 yıl 5 ay önce #9688 Yazan: junyor34
junyor34 tarafından Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları konusunda yanıtlandı
size peki asit geliyorsa ne diyorlar düzeltemedilermi egede....kerim73..
Konu kilitlendi.
Çok
6 yıl 4 ay önce #9732 Yazan: selin
selin tarafından Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları konusunda yanıtlandı
bende çok uzun süreler reflüyle yaşamış biriydim.çünkü ameliyat oldum burda yazılanları gorunce dıyemeden gecemıcem amelıyat geçmirmis hastalara bence sabırlı olmalısınız yanı kolay bır amelıyat değilkii once neler beklıyordunuz kaçı oldu olmaya başladı olumlu ve olumsuz dıye once sorular sorun ve cevaplarınıza bakın derim bennnn ameliyat sonrası yaklaşık 1 sene sabrettim ve şuanda amelıyt olalı 2,5 senem bitcek vegayettt iyim onceden oturarak uyurdum mıdem yanardı şurup içmektn bıkmış durumdaydım ama artık bitti eğer gençsenız ve ömür boyu ılaç ve diyet yapmak istemıyorsanız kesınlıkleee amelıyt olun derım bu reflu stresle alakalı bı durum değil en azından benımkı oleydı mekanık bozuklugu olan herkeste reflü nüksetmeye mahkumdur! saygıLar...
Konu kilitlendi.
Çok
6 yıl 4 ay önce #9738 Yazan: MEHMET
MEHMET tarafından Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları konusunda yanıtlandı
Doğru söylüyosunuz selin hanım sabretmek gerekiyor ama bazen ameliyat olduğuma bin pişman olacak kadar ağrılarım oluyor.Ameliyat olalı 2 ay oldu şişkinlik,hazımsızlık midem yerinden patlayacak gibi ağrılarım oluyor.İşin kötüsü de şu eğer forumlarda yazılanı takip ettiyseniz bu ameliyattan memnun kalmayanlar reflü dikişlerini tekrar açtırıyorlar.Valla inanın ben bile düşünüyorum bazen.Bence ameliyat yarar sağlayanlar kişiden kişiye değişiyor.Bu ameliyat için Yüzde doksanın üzerinde başarı oranı diyorlar ama ameliyat olanların çoğunluğu memnun değil.Bence ameliyat olacak hasta özellikle iyi seçilmeli.Çünkü herkesin sıkıntısı aynı değil.Birde doktorlardan ricam ameliyat sonrası olacakları hastalarına anlatsınlar.Ameliyattan sonraki komplikasyonları ben internetten öğrendim kimse bana söylemedi.
Konu kilitlendi.
Çok
6 yıl 4 ay önce #9744 Yazan: gökhan
gökhan tarafından Reflü operasyonu geçirenlerin son durumları konusunda yanıtlandı
Ameliyatımın üstünden neredeyse 5 hafta geçti. Ameliyata baglı olup olmadıgını bilmedigim sıkıntılarım var. Reflü durumum ise ya gecti, ya da ben artık aside karşı bagımlı oldum. kısacası ilaç kullanmıyorum haftalardır. Ama midemin üst kısmında gaz sıkıntısı ve mide guruldusu var. Ayrıca sebebini bilmedigim zaman zaman sağ taraftan giren, özellikle oturdugumda olan bir ağrım var.

sanırım ameliyat olayı her insanda bir takım şeylerin dengesini bozuyor. bogazımda tıkanma hissi çok azalmasına ve reflü şikayetim kalmamasına ragmen bazen keşke 10 yıl daha bekleseydim diyorum. keşke sigarayı bırakabilseydim ama bırakamadım ve keske kilo verseydim. belkide daha az sıkıntıyla yaşardım. sonucta an be an yazıyorum bu sebeple 3 ay sonra ne derim onuda bilmiyorum belki tamamen iyileşirim kimbilir :)
Konu kilitlendi.
Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum