Beni de bağrınıza basar mısınız?

Çok
2 yıl 6 ay önce #10125 Yazan: Efruh
Efruh tarafından Beni de bağrınıza basar mısınız? konusunda yanıtlandı
Wallahi şaşkınım erkenden sevinmekte istemiyorum.ama fayda görürsem herkese tavsiye edecegim arkadaşlarçbelki benden sonra üye olan reflü hastalarına da faydam olur.

Mide kapkçıgının iyileştirmeler evet ama asit düzenini dengeleyici olabilir.

Dün akşam da eşim yemişti öksürüğünü kesmişti.eşimde mideden dolayı öksürüyor sanırım.çok zor şartlarda görev yaptığı için üşüttü yada ibs ilaclarından diye düşünüyordum.

Ben bi yaprak çiğ yedim öylesine fakat ne şekillerde tüketilebilir.çayı çorbası oluyor mu araştırıp Gelişmeleri aktaracağım.

Rabbim şu mübarek gün hepimize şifa versin beter hastalıklardan korusun inşallah.

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 6 ay önce #10126 Yazan: Efruh
Hayırlı akşamlar.

Yılan dilini akşam iftar da salata olarak yaptım.domates eklemeden maydanoz,marul, reyhan ve bolca yılan dili otunu karıştırdım.

Ağzımda, boğazım da, damagımda yanma çok hafifledi fakat yukarı bogaza dogru çıkış hissi var.bogaz da iki aydır asit in etkisi var ama agrı acı yok hamdolsun.

Ve bir bardak çay, bir gofret ve fındık, badem yedim zehir asit acısı, yanma yok denecek kadar hafif.

Ben iki aydır düzgün yemek yiyemiyordum.ilk defa bu akşam keyifle doydum.iki ay öncesindeki kadar olmasa da çay keyfi yaptım.

Gelişmeleri buradan aktarmaya devam edecegim.

İnşallah birilerine faydam dokunur ve bol dua alırım.
Allah herkese şifa versin.

Çok
2 yıl 6 ay önce #10127 Yazan: Efruh
Ayrıca bana proboliste önerildi.bu öneriyi de yılan dilini bir iki hafta denedikten sonra denemeyi düşünüyorum.

Şunu da eklemek istiyorum.nefes tekniği nin de reflü ye faydası oldugu söyleniyor.düzenli ve sürekli olmasa da yapmaya çalışıyorum.sürekli yapılırsa belki faydalı olabilir denemekten zarar gelmez.

ben aç karnına yapıyorum.internetten araştırabilirsiniz.

Çok
2 yıl 6 ay önce #10128 Yazan: Efruh
Son olarak yılan dili nin tadı acı ama yenmeyecek gibi degil
Yıkayıp sirkeli suda bekletin.tuzlayıp yiyebilirsiniz.

Çok
2 yıl 5 ay önce - 2 yıl 5 ay önce #10129 Yazan: Efruh
Herkese hayırlı günler.

Hamdolsun bogazımdaki acı yok denecek kadar hafif.az önce balgam vardı.sanıyorum asidin boğazımı ses tellerimi yakmasından dolayı.doluluk hissi de var.belki de birşeyler var hissi(globus) diye söylenen durum da olabilir.tanımlayamıyorum henüz.

İki ay 5 gündür yaşadıklarım - kulak burun bogaz sorunları (geniz akıntısı, ses kısıklığı, konuştukça seste kabalaşma agrı ve kısılması, bogaz acısı,yanması, damakta yanma, ağızda acı tat, bogaz agrısı, gırtlakta birşey varmış hissi, doluluk hissi, bogaz temizleme hissi,öhhü diye öksürrek temizleme ihtiyacı, kulakta acı ve kaşıntı)

-aşırı bulantı, Mideden yukarı birşeylerin geldigini hissetmek, agrı, yanma, sızı, göğüste yanma, agrı, ayrıca rahat nefes alamama.(midemin üzerine basınca hafifliyor)

En belirgin yaşadıklarım şikayetler.

Benim topladığım yılan dili otu uzun yeşil çizgili yapraklı.resim yüklenmesini bilmedigim için malesef yükleyemiyorum.

Başka şehirlerde farklı isimleri olabilir.burada yılan dili deniliyor.

Sıkıntılı bir yerde yaşadığım için malesef iki küçük çocuk ile sürekli hastahaneye gitme şansım olmuyor.bu yüzden de denemekte yarar var diye düşünüyorum.

Allah beterinden korusun.hasta olanlara şifa versin inşallah.

Son Düzenleme: 2 yıl 5 ay önce Düzenleyen:Efruh

Çok
2 yıl 5 ay önce #10130 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Beni de bağrınıza basar mısınız? konusunda yanıtlandı

Efruh Yazan:: nexstep, raneks ve pandev arasında fark var mı?

Bu ilaçlar Proton Pompa İnhibitörü (PPİ) grubunda olan ilaçlar. Nexstep'te esomeprazol, Ranex'te rabeprazol, Pandev'de pantoprazol etken maddeleri var.
Prensip olarak etkinlikleri biribirine oldukça yakın.
Başka hastalıkları nedeniyle (kalp, şeker, tansiyon, vb) başka ilaçlar da kullandıkları için ilaç etkileşim riski olan hastalarda pantoprazol kullanmayı öneriyoruz.
Hızlı etki gereksinimi olduğunda rabeprazol bir adım öne çıkabilir.
Her ne kadar etkinlik benzer diyorsak da bazen kişiler şu ilaçtan hiç yarar görmedim, bu ilaç ise çok iyi geldi diyebiliyor, yani kişisel farklar olabiliyor. Dolayısıyla kişiye en iyi gelen ilaç saptanabiliyorsa, onunla devam etmeyi öneriyoruz.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum