Özel Mesajlaşma Alanı Açıldı (24 Tem 2009)

Özel mesajlaşma uygulaması devreye girmiştir.

Beni de bağrınıza basar mısınız?

Çok
2 yıl 2 ay önce #10137 Yazan: Efruh
Efruh tarafından Beni de bağrınıza basar mısınız? konusunda yanıtlandı
Ben teşekkür ederim.

İnşallah olumlu, olumsuz bu rahatsızlıkla ilgili deneyimlerimi ne yaşadıysam, biliyorsam paylaşacağım.belki birilerine faydam dokunur.

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 1 ay önce #10145 Yazan: Efruh
Herkese merhaba.

İlaçların artık fayda ettiğini düşünüyorum.çünkü ilaçları içtiğimde hafifliyor bogaz yangım.fakat birşeyler yiyince ve konuşunca agrı oluyor bogazımda ama yanmam çook hafifledi.genel durumum iyi.

Yalnız sabah ve akşam içtiğim ilaçlar arası yanmam oluyor.inşallah bu normaldir.çünkü ilaç içince hafifliyor.

İnşallah tam düzelme olmasa da daha da iyi olucak.

Ağzıma acı su gelmemesi avantaj olarak düşünüyorum.şu bogaz agrısı da dindirirsem yaşam kalitemi bi tık daha artırabilirim.

Çok
2 yıl 1 ay önce #10152 Yazan: Efruh
Akşam iftara sarımsaklı havuç yapmıştım.bittim yok böyle bir yanma acı bogazım mahvoldu.

Bogazımda bir kapak varmış ta o kapak yediklerimi çıkartmamam için tuttu sanki.

İlk doktorun yazdığı ursactive diye bir ilaç vardı onu içtim. fayda etmişti çünkü zamanında.az önce de gaviscon içtim biraz daha iyiyim şimdi.

Rabbim nasıl bir hastalığa bulaştım.artık kimi görürsem takviye hap kullanmayın diyorum tembihliyorum.

hayata küstürecek bu reflü hastalığı.bi kurtulursam şu yerden , gittiğim yerde inşallah gastreontoloji ye gideceğim.

Arada kaçamak yaparım diyordum ama Artık sevdiğim yiyeceklere ciddi ciddi elveda. :(

Çok
2 yıl 1 ay önce #10155 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Beni de bağrınıza basar mısınız? konusunda yanıtlandı

Efruh Yazan:: bogaz agrısı da dindirirsem yaşam kalitemi bi tık daha artırabilirim.

Reflü zemininde oluşan boğaz yakınmaları, genelde sabah-akşam PPİ kullanımı altında 2-3 ay sonunda düzeliyor.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
2 yıl 1 ay önce #10156 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Beni de bağrınıza basar mısınız? konusunda yanıtlandı

Efruh Yazan:: Akşam iftara sarımsaklı havuç yapmıştım.

Reflü yakınmaları olan hastalarda oruç tutulmasının yakınmaları artırabileceğini düşünüyorum.

İlk doktorun yazdığı ursactive diye bir ilaç vardı onu içtim.

Safra reflüsü durumunda yararlı olan bir ilaçtır. Klasik asit reflüde yararı olmaz. Safra içindeki safra asit konfigürasyonunu değiştirerek, safranın mide ve yemek borusundaki tahriş etkisini azaltır.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
2 yıl 1 ay önce - 2 yıl 1 ay önce #10157 Yazan: Efruh
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

ameliyat durumunda kilo kaybı oluyor mu?ben 48 kiloyum kilo kaybetmekten korkuyorum.

Dün akşam ki durum o kadar çok etkilemiş olacak ki rüyamda ameliyat olmuş küçücük lokmalar halinde yumuşak yemek yiyordum ama yeni doğmuş gibiydim.bir lojmanın tadı bile harikaydı ve rüyam gerçek gibiydi :)

Yemek yediğim zaman yanmam olmuyor gayet iyiyim.yemekten yaklaşık 15 dakika sonra başlıyor.

İlaç kullandığımda Mide bogaz hafifliyor ama kulağımda aşırı acı ve agrı var.bazende kaşınıyor.şu an da midem bogazım biraz daha iyi ama kulağımda acı var.

İlaç kullanırken kulak agrısı nında geçmesi beklenir mi?

İlacı Sabah aç akşam aç yemeklerden önce kullanıyorum? Bogaz reflüsünde bu şekilde kullanmam doğru mu?

Son Düzenleme: 2 yıl 1 ay önce Düzenleyen:Efruh

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena Forum